• facebook
 • rss
 • Śluby u Braci Chrystusa Cierpiącego

  Marta Deka Marta Deka

  dodane 10.10.2017 13:50

  W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie-Godowie, przy którym bracia mają swój dom wspólnotowy, trzech z nich złożyło śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

  Br. Adrian Paprocki złożył swoje pierwsze śluby zakonne - czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Dwóch innych braci - Adam Sztukiewicz i Łukasz Preihs - przez odnowienie profesji ponowiło swoją wolę pójścia za Panem na wzór św. Franciszka i św. o. Pio, patronów zgromadzenia. Wszyscy ślubowanie złożyli na ręce bp. Piotra Turzyńskiego.

  - W wygłoszonym z tej okazji kazaniu bp Piotr ukazał świetlane wzory postępowania, jakimi przez wieki byli Ojcowie Kościoła i święci. Atmosfera tej uroczystości była podniosła, a biorącym w niej udział towarzyszyło głębokie wzruszenie i radość. Najwięcej emocji dało się zauważyć na twarzach rodziców i bliskich neoprofesów, bo oto poprzez konsekrację tych braci Bóg z większą mocą wszedł w życie ich rodzin - mówi br. Grzegorz Baczyński SFCHP.

  Bracia Chrystusa Cierpiącego posługują w Warsztatach Terapii Zajęciowej z osobami niepełnosprawnymi, w Domu Ludzi Starszych, w hospicjum. Biorą czynny udział w zjazdach ludzi niepełnosprawnych, które odbywają się w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Pani Ziemi Świętokrzyskiej, oraz w rekolekcjach prowadzonych w duchowości franciszkańskiej w eremach przy sanktuarium. W parafii św. Maksymiliana M. Kolbego w Kałkowie-Godowie uczestniczą w procesjach fatimskich, nabożeństwach, czuwaniach modlitewnych. Żyją we wspólnocie, pielęgnując franciszkańskie braterstwo i pogodę ducha.

  Więcej informacji o zakonnikach na: www.bracia.chrystusa.cierpiacego.ofm.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół