• facebook
 • rss
 • Wracają spotkania dla młodzieży

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 12.10.2017 12:35

  Pierwszym gościem i prelegentem, który nie tylko będzie mówił do uczestników, ale także z nimi rozmawiał, będzie psycholog ks. Marek Dziewiecki.

  Po przerwie wracają piątkowe spotkania młodych w kościele pw. MB Miłosierdzia w Radomiu. Nie będą to już znane wielu uczestnikom "Kuźnie", ale nowa formuła, którą organizator - ks. Paweł Mańturzyk, wikariusz w parafii MB Miłosierdzia - nazywa "FaceLook".

  - Spotkania pod nazwą "FaceLook" mają stworzyć przestrzeń do otwierania się na relacje, które nie będą ograniczać się jedynie do komunikatów zza ekranów smartfonów czy tabletów. Plan każdego comiesięcznego wydarzenia wyglądałby następująco: prelekcja zaproszonego gościa, który ukazywałby jeden z aspektów stosunków międzyludzkich, następnie pytania uczestników do prelegenta, adoracja, by w Bożej obecności skonfrontować poznane treści z własną kondycją, i później indywidualne rozmowy uczestników, trwające 3 minuty. Po ich upływie następowałaby rotacja rozmawiających - wyjaśnia ks. Paweł. - Pomysł skierowany jest do młodzieży, która chce w duchu wartości chrześcijańskich poznawać siebie, poznając inne osoby, oraz zawierać znajomości, przyjaźnie, a nawet - w perspektywie - dojrzałe związki.

  Pierwsze spotkanie odbędzie się w przyszły piątek 20 października o 18.00 w dolnym kościele. - Naszym ekspertem będzie ks. Marek Dziewiecki, psycholog, duszpasterz, znany w Polsce rekolekcjonista i prelegent - zaprasza ks. Mańturzyk.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół