• facebook
 • rss
 • Nasz Bóg jest silny

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 14.10.2017 22:00

  Koncert zespołu Exodus 15 był przedostatnim punktem Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Radomiu.

  Oratorium św. Filipa Neri u księży filipinów w Radomiu wypełnili głównie młodzi, choć nie brakowało dorosłych.

  - Musiałyśmy tu przyjść. Miesiąc temu śpiewaliśmy na Apelu Młodych „Nasz Bóg jest wielki, nasz Bóg jest silny”, a dziś możemy to zaśpiewać z samym Exodusem - mówiły Kinga i Ewelina, wchodząc na salę koncertową i nie kryjąc entuzjazmu.

  - Nie tyle chcemy dawać koncerty, co zapraszać do modlitwy przez śpiew, do uwielbienia Pana Boga - mówili muzycy na rozpoczęcie i zapraszali: - Jeśli chcecie, śpiewajcie z nami, razem wielbimy naszego Pana.

  Exodus15 powstał w 2005 r. z inicjatywy Fundacji Proem. 3 lata później wydali pierwszą płytę live, „Koncert Nadziei”. W 2010 r. Exodus15 nagrał swoją pierwszą w pełni autorską płytę „O Tobie”. Koncertowali kilkakrotnie w USA i w innych krajach, ostatnio w Niemczech. W 2012 r. nagrali dwie płyty („Jak dzieci” i „Kolędy” w listopadzie). Kolejny rok to koncertowa płyta „Bo Jesteś”. W 2015 r. grali na stadionie Legii w Wraszawaie podczas Festiwalu. W tym samym roku Exodus 15 współtworzył debiutancką płytę Estery Pańczak „Dla przyjaciół”. W dziesiątym roku funkcjonowania zespołu muzykom udało się nagrać płytę dla dzieci i rodzin „Czemu nie?!” oraz zarejestrować materiał do koncertowej płyty „Bo Jesteś WIĘKSZY”, której premiera miała miejsce w marcu 2016.

  Exodus 15 w swojej ponad dziesięcioletniej historii występował na dużych festiwalach i w małych salach kościelnych, podczas dni miast i przy okazji skromnych plenerowych wydarzeń.

  - Byliśmy i ciągle jesteśmy gotowi grać wszędzie tam, gdzie nasza muzyka może mieć wpływ na ludzi wokół nas - mówią artyści.

  W zespole występują: Karolina Kupczyk - vocal, Agata Dwulat – ocal, Przemek Dwulat – sound, Jacek Pietrzak – trumpet, Andrzej Kamionka – guitars, Artur Sidorenko – guitars, Piotr Cichocki, keyboards, Michał Kupczyk – drums, Mateusz Witkowski - bas/keys

  Ale Exodus 15 to nie tylko zespół, ale projekt muzyczny, który od początku istnienia współtworzy wielu ludzi m.in.: Janek Barczuk, Mateusz Dajlidzionek, Daniel Macyszyn, Magda Macyszyn, Tymon Nowak, Estera Pańczak, Rafał Piekarski, Janek Kunt, Łukasz Skotnicki, Karol Soboń, Tomek Sosulski, Beata Wnuk i inni.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół