• facebook
 • rss
 • Rdzeń współczesnej demokracji

  Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

  dodane 16.10.2017 15:49

  - Bardzo ważne jest, żeby o rodzinie mówić jako o naturalnym związku kobiety i mężczyzny - powiedziała Lucyna Wiśniewska.

  Narodowy Komitet Obchodów Dnia Praw Rodziny zaprosił na Ogólnopolską Konferencję „Prawa rodziny - rdzeń współczesnej demokracji” zorganizowaną z okazji Dnia Praw Rodziny. Konferencję objął patronatem honorowym prezydent Andrzej Duda. Konferencja odbyła się w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej przy ul. Wiejskiej w Warszawie.

  Dzień Praw Rodziny przypada w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Ustanowienie tego dnia jest wystawionym papieżowi szczególnym pomnikiem upamiętniającym jego nauczanie o rodzinie.

  Konferencję prowadził poseł Tadeusz Woźniak, przewodniczący Narodowego Komitetu Obchodów Dnia Praw Rodziny. Przedstawił on również historię ustanawiania Dnia Praw Rodziny w prelekcji „Długa historia krótkiej uchwały”.

  Jednym z prelegentów, który szczególnie przykuł uwagę słuchaczy, był Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości. Mówił on m.in. o zmianie prawa i działaniach rządu, w wyniku których poprawiła się sytuacja materialna rodzin - dzieci nie są odbierane rodzicom z powodu ubóstwa oraz zwiększono ściągalność alimentów.

  Konferencja obejmowała zagadnienia praw rodziny w oparciu o zapisy zawarte w Karcie Praw Rodziny i jest wkładem w ogólnonarodową dyskusję, zasygnalizowaną już przez prezydenta RP, nad kształtem nowej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, która powinna uwzględnić prawa rodziny i ich respektowanie w całym prawodawstwie.

    O wychowaniu do znajomości praw rodziny w praktyce duszpasterskiej mówił ks. Kazimierz Kurek, krajowy duszpasterz rodzin w latach 1985-1996
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość
  - Moja obecność na konferencji wynikała z zaangażowania w działalność w Narodowym Komitecie Obchodów Dnia Praw Rodziny. Z inicjatywy Parlamentarnego Zespołu na Rzecz Katolickiej Nauki Społecznej został powołany Narodowy Komitet Obchodów Dnia Praw Rodziny, w skład którego weszli aktualni posłowie oraz byli posłowie z kilku kadencji, m.in. dlatego zostałam do tego komitetu również zaproszona. W związku z tym czułam się zobowiązana zaprosić większą grupę osób z Radomia i okolic. Radom podczas konferencji reprezentowało ok. 35 osób - powiedziała Lucyna Wiśniewska, posłanka na Sejm V kadencji (2005-2007).

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół