• facebook
 • rss
 • "Linia braterskich serc" z katolickim Noblem

  Marta Deka Marta Deka

  dodane 02.11.2017 14:10

  Wolontariuszom radomskiego telefonu zaufania przyznano nagrodę "Ubi Caritas" za bezinteresowną pomoc 5 dni w tygodniu.

  Pod bezpłatny numer telefonu zaufania "Linia braterskich serc" 0 800 311 800 osoby potrzebujące wsparcia mogą zadzwonić od poniedziałku do piątku od 18.00 do 22.00. Tak jest od 2000 roku. Dyżurujący przy nim wolontariusze tylko w ubiegłym roku odbyli ponad 1800 rozmów. Sprawy, z którymi dzwonili potrzebujący, były bardzo różne. Dotyczyły uzależnień, problemów rodzinnych, załamań w wierze. Dzwoniący chcieli też uzyskać porady prawne czy po prostu porozmawiać, bo czuli się samotni i opuszczeni.

  W telefonie zaufania działa około 120 wolontariuszy. Kilkadziesiąt osób stawia się na dyżury systematycznie. W ten sposób bezinteresownie pomagają ludziom cierpiącym, dotkniętym życiowymi dramatami, przeżywającym trudności w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym.

  Za swoją działalność wolontariusze wraz z ks. Markiem Dziewieckim, dyrektorem radomskiego telefonu zaufania, i ks. Robertem Kowalskim, sekretarzem linii i dyrektorem Caritas Diecezji Radomskiej, zostali uhonorowani nagrodą "Ubi Caritas" w kategorii "świadectwo". W warszawskim Teatrze Kamienica statuetkę św. s. Faustyny i dyplom gratulacyjny odebrali ks. Kowalski i wolontariusze Barbara Arak, Zofia Piątek i Andrzej Sowa.

  - To najbardziej prestiżowa nagroda w 25-letniej historii Caritas Diecezji Radomskiej. Jest jak Nobel. Nic większego, poza Bożym błogosławieństwem i dobrem człowieka, o którego walczymy, już nie może nas spotkać. To najwyższe wyróżnienie w strukturach Caritas - mówi ks. Robert. Z. Piątek przyznała, że ta nagroda mobilizuje wolontariuszy do dalszej posługi.

  W najbliższy poniedziałek 6 listopada ze wszystkimi wolontariuszami spotka się ks. Dziewiecki, który wygłosi wykład. - Będzie to też okazja, by pokazać wszystkim dyplom i statuetkę oraz wręczyć pamiątkowe dyplomy od Polskiego Zarządu Pomocy Telefonicznej wolontariuszom, którzy najdłużej posługują.

  Wykaz dyżurów:

  poniedziałek - księża,
  wtorek - policjanci i prawnicy,
  środa - poradnictwo rodzinne,
  czwartek - psycholodzy i terapeuci,
  piątek- pedagodzy i katecheci.

  Codziennie są specjaliści od uzależnień.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół