• facebook
 • rss
 • Uczniowie chcą grantów

  zeas

  dodane 03.11.2017 14:13

  W Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy odbyło się spotkanie, podczas którego oficjalnie podsumowano I edycję Drzewickich Grantów Oświatowych.

  W spotkaniu udział wzięli Janusz Reszelewski, burmistrz gminy i miasta Drzewica, radni Rady Gminy i Miasta, ks. kan. Adam Płuciennik, proboszcz parafii pw. św. Łukasza, dyrektorzy placówek oświatowych, kierownicy jednostek organizacyjnych urzędu, prezesi stowarzyszeń działających na terenie gminy, przedstawiciele rad rodziców oraz koordynatorzy poszczególnych grantów, a także uczniowie biorący w nich udział. Łódzkie Kuratorium Oświaty reprezentowała Irena Wachecka.

  Spotkanie prowadził Andrzej Krzyżanowski, dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Drzewicy. ZEAS był odpowiedzialny za przygotowanie regulaminu konkursu, a także nadzorował prawidłową realizację grantów.

  DGO to inicjatywa, która polega na dofinansowaniu najciekawszych inicjatyw edukacyjnych, kulturalnych, turystycznych i rekreacyjnych, które wzbogacają ofertę zajęć pozalekcyjnych dla uczniów szkół prowadzonych przez gminę i miasto Drzewica.

  Koordynatorzy poszczególnych projektów podsumowali ich realizację.

  Ciekawym elementem podsumowania były krótkie wystąpienia uczniów, którzy dzielili się z gośćmi własnymi wrażeniami i spostrzeżeniami z udziału w projektach i nie ukrywali, że mają nadzieję, iż w przyszłości granty w ich szkołach będą kontynuowane.

  Na zakończenie spotkania z krótkim recitalem wystąpiły dziewczęta z zespołów Four M i Małe Four M oraz solistka Katarzyna Lach, które brały udział w jednym z grantów - „Foremkarnia dźwięków”, realizowanego przez Małgorzatę Malczewską.

  Podczas I edycji Drzewickich Grantów Oświatowych złożono 40 wniosków, z których komisja oceniająca rekomendowała do dofinansowania 18. Projekty realizowane były w okresie od stycznia do czerwca.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół