• facebook
 • rss
 • Integracja wokół patrona

  Marta Deka Marta Deka

  dodane 18.11.2017 15:09

  W związku ze 150. rocznicą urodzin Władysława Reymonta, patrona Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej, w placówce odbył się Dzień Patrona.

  - Jest to doskonały sposób do zintegrowania nauczycieli i uczniów wokół jednego tematu. Dziś jest nim nasz patron Władysław Stanisław Reymont i wszystko to, co wokół tej postaci się toczy. Jesteśmy szkołą rolniczą, unikatową na terenie radomskim. Chcieliśmy w ten sposób przybliżyć samego noblistę, jego twórczość i przypomnieć to, co kiedyś działo się na polskiej wsi - mówi Paweł Frankowicz, dyrektor placówki.

  Przed Dniem Patrona w szkole organizowane były konkursy m.in. plastyczne, recytatorskie, muzyczne. Ich laureaci występowali na scenie. Ponadto każda klasa ze swoim wychowawcą przygotowała występ artystyczny. To była doskonała okazja do tego, by uczniowie mogli się doskonale bawić, ale też i czegoś nauczyć.

  Klaudia Dalach i Aleksandra Burek przedstawiły scenkę z "Chłopów" dziejącą się na jarmarku. - Tekst nie był trudny, był zabawny, publiczności się podobało, występ był udany. Warto organizować takie spotkania, bo każdy ma szansę, żeby pogłębić swoją wiedzę. Jest to też forma rozrywki - mówią.

  Podczas imprezy występowały kapela ludowa Henryka Gwiazdy z Radomia i zespół śpiewaczy "Ludwiczanki" z Ludwikowa. Była degustacja potraw regionalnych, a ciasta upiekli sami uczniowie.

  - W tę akcję włączyli się wszyscy nauczyciele i uczniowie. Każda klasa przygotowała jakiś występ. To było radosne święto szkoły. Chodziło nam o to, by wszyscy dobrze się bawili i zintegrowali - podkreśla Jolanta Biedka, nauczyciel biologii.

  Zespół Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej mieści się w Radomiu przy ul. Uniwersyteckiej 6. Kształci w zakresie architektury krajobrazu, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, weterynarii, żywienia i usług gastronomicznych oraz urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Władysław Reymont jest patronem szkoły od 2006 r.

    Uczniowie i nauczyciele wspólnie dobrze się bawili
  Marta Deka /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół