• facebook
 • rss
 • Mozaika dobroci, radości i satysfakcji

  Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

  dodane 06.12.2017 01:04

  Niosą pomoc tam, gdzie jest ona potrzebna.

  Wolontariusze ze Stowarzyszenia Centrum Młodzieży "Arka" w Radomiu spotykali się, aby świętować Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, ustanowiony ponad 30 lat temu przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Z tej okazji uroczysta gala odbyła się w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu.

  Obchody w Radomiu otwarli prezes i wiceprezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży "Arka" - ks. Andrzej Tuszyński i Ewa Kamińska.

  Witając przybyłych gości, ks. Tuszyński mówił: - Są wśród nas przyjaciele wolontariatu, m.in. bp Henryk Tomasik, prezydent Radomia Radosław Witkowski, wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik, Elwira Skoczek - dyrektor Wydziału Zdrowia, Anna Ostrowska - dyrektor Wydziału Pracy.

  Pani Ewa dziękowała za to, że z taką prostotą wolontariusze dają miłość, poświęcają swój czas. - Dziękujemy za waszą bezinteresowną posługę, tak ważną i tak potrzebną w tych czasach. Chcę wam powiedzieć, że w 2000 roku, kiedy zaczęliśmy tworzyć Centrum Wolontariatu w "Arce", zaczynaliśmy od mniej niż 100 osób. Dziś Centrum Młodzieżowego Wolontariatu przy „Arce” liczy około 1300 wolontariuszy. Sam fakt, że idea wolontariatu przetrwała tę próbę czasu świadczy o tym, że warto było, że jest to potrzebne. Wy jesteście potrzebni i wasza bezinteresowna postawa - że z taką prostotą niesiecie pomoc tam, gdzie jest ona potrzebna. Dzisiaj, z tego miejsca, chcemy wam za tę piękną postawę, powiązaną z bezinteresownością i miłością, podziękować. Życzę wam, aby wasze serca zawsze były wypełnione miłością i satysfakcją z tego, co dajecie innym - powiedziała.

  Bp Henryk podziękował za pięknie zorganizowaną formę wolontariatu, którą jest "Arka". - Dziękuję wszystkim przedstawicielom różnych instytucji, którzy podejmują współpracę z "Arką" - powiedział. Ordynariusz podkreślił, że wrażliwość na sytuację człowieka potrzebującego pomocy to piękna cecha Polaków. I to także piękny rys Radomia. - A w "Arce" dokonują się bardzo ciekawe rzeczy. I najważniejsze jest to, że młody człowiek może doświadczyć życzliwości serca, dobroci, zainteresowania. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy tak pochylają się nad drugim człowiekiem. Pragnę złożyć wyrazy wdzięczności wszystkim wolontariuszom - tym starszym i tym bardzo młodym. To jest piękna wizytówka człowieka, który ma dobre serce, który ma piękne imię: chrześcijanin. Dziękuję za to dobro, które wnosicie do swojego środowiska. Chrystus przeszedł przez ziemię, wszystkim dobrze czyniąc. Jest dla nas wzorem, drogowskazem i przewodnikiem. Życzę, aby Chrystus wspierał wszystkie inicjatywy, każdy gest dobroci, każdy sposób objawiania własnego dobrego serca - mówił biskup.

    Podczas gali na scenie pokazali się też laureaci konkursu "Arka ma talent"
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół