• facebook
 • rss
 • Mozaika dobroci, radości i satysfakcji

  Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

  dodane 06.12.2017 01:04

  Niosą pomoc tam, gdzie jest ona potrzebna.

  O tym, co wydarzyło się w szkolnych klubach wolontariusza - a wydarzyło się bardzo wiele - powiedziała Agnieszka Brzeska-Pająk, koordynator młodzieżowego wolontariatu. Bo tradycją jest, że z okazji Dnia Wolontariusza przedstawiany jest dorobek ostatniego roku pracy w Centrum Młodzieżowego Wolontariatu. W skrócie można to nazwać mozaiką dobroci, radości i satysfakcji.

  Uroczystość była także okazją do wyróżnienia dyplomami opiekunów z 39 szkolnych kół młodzieżowego wolontariatu z Radomia i okolic.

  Ogłoszono także, kto zdobył tytuł "Klub Roku 2017". Na poziomie gimnazjalnym wygrał klub z byłego PG nr 10 w Radomiu z oddziałami integracyjnymi im. Lotników Polskich (dziś PSP nr 10). Klub z PSP nr 10 utrzymał ten zaszczytny tytuł, którym został obdarzony również w roku ubiegłym. Wśród szkół podstawowych najlepsza była PSP nr 6 z oddziałami integracyjnymi im. Orła Białego w Radomiu.

  Zebrani poznali także Wolontariusza Roku 2017. Została nim licealistka Maja Laskowska. Laureatce nagrodę wręczył prezydent Witkowski. - Nominowanym i nagrodzonym wolontariuszom przypominam, że Radom jest miastem, w którym wolontariusze i ich praca mogą być przykładem. Dziękuję wam za to i wiem, że nasze miasto nie byłoby tak piękne i wspaniałe, nie byłoby tak dobrym przykładem dla innych miast, gdyby nie wasza praca. Serdecznie za to dziękuję i życzę dalszych sukcesów dla was i waszych opiekunów. Róbmy wszystko, aby nasze miasto było jak najlepsze - powiedział prezydent.

  Wspominano także o działalności wolontariatu międzynarodowego i owocach współpracy międzynarodowej. Grupa studentów z Ukrainy oraz programu Erasmus, którzy studiują w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu i mieszkają w Centrum Wolontariatu, przygotowała program artystyczny. Koordynatorem przedstawienia był Mirosław Pawłowski.

  Gościem specjalnym gali była s. Janina - Anna Kaczmarzyk - służebniczka Najświętszej Maryi wraz z wolontariuszami. Siostra prowadzi szkolny wolontariat. Była kiedyś uczennicą ks. Tuszyńskiego. Jest autorką słów do znanej melodii "Despacito" Luisa Fonsiego. Tę wersję przeboju, ze słowami siostry, śpiewali niemal wszyscy pielgrzymi, którzy w tym roku podążali na Jasną Górę. "Nie tak szybko. Krok do kroku do Maryi, nie tak szybko...” - wyśpiewywali pątnicy. Ta wersja piosenki podbiła także internet.

  Podczas gali na scenie pokazali się też laureaci konkursu "Arka ma talent".

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół