• facebook
 • rss
 • Smaczne „szlachetne babeczki”

  dsp

  dodane 07.12.2017 14:43

  Setki gości, wspaniałe występy, gorąca atmosfera, niezwykłe emocje i… przepyszne ciasteczka - tak w największym skrócie wyglądały imprezy zorganizowane przez opoczyńską Drużynę Szlachetnej Paczki.

  Na deskach sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury (współorganizatora imprezy) pierwszego dnia zaprezentowało się 12 zespołów, reprezentujących wszystkie opoczyńskie przedszkola i zerówki. Repertuar tych występów był bardzo różnorodny - od piosenek i wierszy do scenek teatralnych. Młodzi artyści bardzo dobrze poradzili sobie z tremą, a o ich stroje na czas występów zadbali rodzice i opiekunowie. - Widać było zarówno ogromną pracę włożoną w przygotowanie występu przez dzieci i ich opiekunów, jak i wielkie zaangażowanie i niewątpliwy talent naszych małych artystów - mówią organizatorzy tego wydarzenia.

  Każdy występ był nagradzany brawami, a scenę pilnie obserwowali jurorzy, których zadaniem było wybranie najlepszych zespołów. Jury po naradzie przyznało wszystkim zespołom I miejsce. Każda grupa otrzymała dyplom i wielką torbę prezentów. Po zejściu ze sceny każdy maluch dostawał dodatkowo słodki upominek. To wszystko dzięki licznym sponsorom. Między występami można było skosztować „szlachetnych babeczek” - przygotowanych przez wolontariuszki Szlachetnej Paczki. Wrzucony do puszki datek uprawniał nie tylko do wybrania słodkości, ale także do wzięcia udziału w loterii fantowej, a tu każdy los wygrywał. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone dla potrzebującej Rodziny ze Szlachetnej Paczki.

  W równie radosnej atmosferze przebiegał dwa dni później koncert charytatywny dla Szlachetnej Paczki, którego gwiazdą był zespół „Cisza Jak Ta”. Okazało się, że poezja śpiewana ma w Opocznie liczne grono wielbicieli, którzy przysłuchiwali się utworom pochodzącym zarówno z dawniejszych, jak i najnowszych płyt zespołu. Przez 15 lat działalności „ciszacy” dorobili się już 11 płyt. Również podczas tego spotkania nie zabrakło „szlachetnych ciasteczek” domowego wypieku, które także znalazły swoich fanów.

  Obydwie imprezy związane były z 5. urodzinami opoczyńskiej Drużyny Szlachetnej Paczki i były wyrazem wdzięczności wolontariuszy dla ludzi wielkiego serca, którzy od lat wspierają ten niezwykły projekt. Miały również na celu propagowanie idei wolontariatu oraz zgromadzenie pomocy dla potrzebującej rodziny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół