• facebook
 • rss
 • Czas na podanie ręki

  Marta Deka Marta Deka

  dodane 19.12.2017 16:47

  Działająca przy parafii św. Józefa w Radomiu na Młodzianowie Caritas Pallotyńska zaprosiła swoich podopiecznych, wolontariuszy i współpracowników na spotkanie opłatkowe.

  Uczestniczyły w nim dzieci ze świetlicy środowiskowej, nad którą pieczę sprawują Monika Kacprzak i Aneta Kozłowska, panie z klubu seniora, pracownicy i wolontariusze. - Jednocześnie zaprosiliśmy naszych bliskich współpracowników z Urzędu Miasta, z ośrodków adopcyjnych, z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, policjantów. Chcemy z nimi wspólnie przeżyć ten czas przed Bożym Narodzeniem i wyrazić im wdzięczność - mówi ks. Jerzy Limanówka SAC, dyrektor Caritas Pallotyńska Prowincji Chrystusa Króla Zespół Radom.

  Ważnym punktem spotkania były jasełka, które przygotowały dzieci ze świetlicy. Przedstawienie zostało wcześniej nagrane, a podczas spotkania wyświetlone. Zgromadzeni podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Potem wspólnie zasiedli do stołów, a najmłodsi dostali prezenty. - Co roku w kościele organizujemy akcję, podczas której na choince wiszą gwiazdki z imionami dzieci i ich wiekiem. Parafianie zabierają te gwiazdki do domów i przygotowują dla tych dzieci paczki. Dzisiaj prezenty wręczymy dzieciom - mówi pallotyn i dodaje, że takie spotkania są bardzo ważne: - Bo pogłębiają więzi międzyludzkie. Wtedy jest czas na podanie sobie ręki, złożenie życzeń. To jest bardzo ważne w dzisiejszym zabieganiu.

  Życzenia świąteczne od prezydenta Radosława Witkowskiego przekazała podopiecznym, pracownikom i wolontariuszom Teodora Karolik, wicedyrektor MOPS-u. - Niech upływają w miłej, pełnej życzliwości, rodzinnej atmosferze. Niech będą okazją do odpoczynku i wyciszenia tak bardzo nam potrzebnego wobec wszystkich wyzwań, jakie stawia przed nami życie - życzył prezydent.

  Caritas Pallotyńska przy parafii prowadzi świetlicę środowiskową dla dzieci, które codziennie po południu mogą uczestniczyć tu w zajęciach, i klub seniora. Współpracuje też z Bankiem Żywności i wydaje paczki potrzebującym parafianom, a w wakacje organizuje letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół