• facebook
 • rss
 • I ja jestem mundurowy

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 19.12.2017 23:30

  Mówiąc te słowa, bp Adam Odzimek myślał o swojej służbie wojskowej.

  Jako kleryk przyszyły biskup pomocniczy sandomiersko-radomski i radomski został powołany do wojska. Po latach bp Odzimek przewodniczył pierwszemu spotkaniu opłatkowemu wszystkich służb mundurowych Radomia.

  - Wcześniej mieliśmy nasze opłatki w różnych kręgach służb mundurowych Radomia. I wreszcie, pierwszy raz, udało zgromadzić na jednym spotkaniu wszystkie 16 służb, jakie istnieją w naszym mieście - mówił, nie kryjąc radości, ks. Gabriel Marciniak, diecezjalny duszpasterz służb mundurowych.

  Opłatkowe spotkanie odbyło się w siedzibie Międzynarodowego Centrum Wolontariatu w Radomiu. Stawili się wszyscy: Wojsko Polskie, Żandarmeria Wojskowa, Wojskowa Komisja Uzupełnień, Straż Wojskowa, Komenda Wojewódzka Policji, Komenda Miejska Policji, Agencja Bezpieczeństwa Wojskowego, Centralne Biuro Śledcze, Areszt Śledczy, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, Inspekcja Transportu Drogowego, Lasy Państwowe, Straż Miejska, Straż Ochrony Lotniska i Straż Ochrony Kolei.

  - Patrząc na państwa, cieszę się obecnością każdego z was i służb, które reprezentujecie. Stając pośród was, muszę powiedzieć, że i ja jestem mundurowym, bo podczas formacji seminaryjnej przyszło mi pełnić służbę wojskową. Ale nie ta służba nas dziś gromadzi. Zbiera nas prawda o tym, że Pan Bóg wybrał nas, by obdarować nas zbawieniem. Romano Guardini, teolog i kandydat na ołtarze, podpowiada nam prawdę o wielkim zdziwieniu. Wielka przestrzeń kosmosu i w niej maleńka Ziemia. A na tej planecie maleńki człowiek. I to jego wybiera pan Bóg, by go obdarzyć miłością. To przekracza nasze wyobrażenia. I to jest cud Bożego Narodzenia - mówił bp Odzimek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół