• facebook
 • rss
 • Marszałek Karczewski na prezydenta Warszawy?

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 08.01.2018 21:15

  Stanisław Karczewski, marszałek Senatu RP, deklaruje gotowość startu w wyborach samorządowych.

  - O ile moja partia mnie rekomenduje - dodaje polityk. Deklaracja padła podczas spotkania opłatkowego powiatu przysuskiego i zaproszonych gości z całego regionu, sąsiednich powiatów, a także parlamentarzystów, na czele ze Stanisławem Karczewskim i Adamem Bielanem.

  - Spotykamy się w tej samej sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 im. Ludwika Skowyry w Przysusze, w miejscu, gdzie 1 lipca 2017 r. odbył się kongres Prawa i Sprawiedliwości, podczas którego prezes Jarosław Kaczyński po raz pierwszy powiedział o reparacjach Niemiec za szkody z okresu II wojny światowej - powiedział w słowie powitania Marian Niemirski, starosta przysuski. Mówił o pracy samorządowca jako służbie i gotowości do poświęceń. Przypomniał postać patrona szkoły. - Ludwik Skowyra 12 listopada 1918 r., a więc dzień po odzyskaniu niepodległości, założył szkołę, sprzedając dla jej powstania i utrzymania swój majątek. Patriotyzm, służba i poświęcenie - te trzy wartości stanowiły o pracy L. Skowyry. One zachowują swoją aktualność i dzisiaj. Polskę buduje się nie krzykiem i obelgami, ale pracą - mówił starosta.

  Włodarz przysuskiego powiatu zapowiedział także szereg spotkań w ramach programu obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości. - 8 września, w 20. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Staroskrzyńskiej, obok sanktuarium odsłonimy pomnik Orła Białego. Będzie on symbolem bliskości państwa i Kościoła w naszej historii. Chcemy i już poczyniliśmy starania, by w tej uroczystości wziął udział Andrzej Duda, prezydent RP - mówił M. Niemirski.

  Do obecnych list skierował premier Mateusz Morawiecki.

  S. Karczewski złożył życzenia obecnemu na spotkaniu bp. Henrykowi Tomasikowi z okazji jego 25. rocznicy święceń biskupich. Dziękował także ordynariuszowi radomskiemu "za skromność i postawę oraz za mądre homilie i za to, co robi dla młodzieży".

  Zdaniem marszałka, praca samorządowca to wysiłek na rzecz nadchodzących pokoleń. - Czy było warto dla pracy na rzecz zmian w Polsce zostawić zawód lekarza? - pytał S. Karczewski. - Ta decyzja przyszła z bólem. Ale było warto wejść do polityki i mieć udział w tych zmianach - powiedział. I w tym kontekście zapowiedział, że myśli o powrocie z parlamentu do samorządu. - Jeśli moja partia mnie rekomenduje, to wystartuję w wyborach na prezydenta Warszawy - zadeklarował, na co obecni odpowiedzieli oklaskami.

  Spotkanie zakończył koncert Edyty Geppert.

    Gospodarzem spotkania był Marian Niemirski, starosta przysuski
  ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół