• facebook
 • rss
 • Co za noc!

  Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

  dodane 10.01.2018 20:05

  Dzieci zaprosiły swoich bliskich, aby poprzez jasełkowe przedstawienie wspólnie z nimi przeżyć tajemnicę narodzenia Jezusa Chrystusa.

  Katolicka Świetlica Profilaktyczno–Wychowawcza „Oratorium” Zgromadzenia Sióstr Świętego Michała Archanioła w Radomiu tradycyjnie zaprosiła na przedstawienie Jasełkowe.

  Zaproszenie skierowane było głównie do bliskich podopiecznych „Oratorium”, ale na widowni była także grupa kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego. Wszystkich przywitała s. Sylwia Kaźmierczak, dyrektor świetlicy.

  - Scenariusz jasełek jest tradycyjny. Pierwszy akt odnosi się do zwiastowania Maryi i objawienia Dobrej Nowiny pasterzom. Drugi, opowiada o stajence betlejemskiej. Reżyserem występu jest jak zwykle Danuta Wąsik, wychowawczyni średniaków. W przygotowaniu dzieci pomagała także Bożena Pisarska, wychowawca dzieci młodszych - powiedziała siostra.

  „Ach, co za noc” - tak brzmiał tytuł przedstawienia. Wystąpiły w nim dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Dla wielu z nich był to kolejny występ w przedstawieniu przygotowanym przez „Oratorium”, ale dzieci młodsze swoich sił na scenie próbowały po raz pierwszy.

  Jasełka bardzo się podobały, o czym świadczyły głośne brawa. Aktorzy spisali się doskonale. Trzeba też podkreślić, że wszyscy mieli piękne stroje.

  Celem prowadzonego przez siostry michalitki „Oratorium” jest pomoc rodzinie w wychowaniu dzieci, zapewnienie dobra dziecka - jego wszechstronnego rozwoju osobowościowego opartego na chrześcijańskim systemie wartości.

  Wprowadzenie wychowanków w potrójną pracę: fizyczną, umysłową i duchową, przygotowanie dziecka do samodzielnego życia w środowisku, opartego na odpowiedzialności i miłości.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół