• facebook
  • rss
  • Biskup Henryk Tomasik

    dodane 29.03.2011 12:40

    Ordynariusz radomski od 16 października 2009 r.

    Urodził się 4 stycznia 1946 r. w Łukowie. Święcenia kapłańskie przyjął 31 maja 1969 r. w katedrze siedleckiej. 21 listopada 1992 r. został mianowany biskupem pomocniczym diecezji siedleckiej, ze stolicą tytularną Fornos Minore. Sakrę biskupią otrzymał w Bazylice św. Piotra w Rzymie 6 stycznia 1993 r. z rąk Ojca Świętego Jana Pawła II. 16 października 2009 r. papież Benedykt XVI mianował go biskupem diecezji radomskiej. Ingres do katedry radomskiej odbył się 14 listopada 2009 r.

    Jako motto swojej posługi biskupiej przyjął słowa „Adveniat Regnum Tuum” („Przyjdź Królestwo Twoje!").

    Doktor teologii, Przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży, Krajowy Duszpasterz Młodzieży, Delegat ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Delegat ds. Światowych Dni Młodzieży, Członek Komisji ds. Polonii i Polaków za Granicą, Członek Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek oraz Członek Rady ds. Rodziny.

    «« | « | 1 | » | »»

    Zobacz także

    Reklama

    Zapisane na później

    Pobieranie listy

    Reklama

    przewiń w dół