Uwielbienie - modlitwa inna niż wszystkie

ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 06.04.2015 22:49

- To jedyny rodzaj modlitwy, gdzie zupełnie nie myślimy o sobie, a jedynie o Panu, a On wie resztę - mówił podczas konferencji o modlitwie uwielbienia ks. Robert Matysiak, wikariusz radomskiej parafii Chrystusa Króla.

Wprowadzenie symboli ŚDM do radomskiej parafii pw. bł. Annuarity (os. Michałów) Wprowadzenie symboli ŚDM do radomskiej parafii pw. bł. Annuarity (os. Michałów)
W tym kościele krzyż i ikonę Matki Bożej witali członkowie Ruchu Światło-Życie
ks. Zbigniew Niemirski

To, co ks. Matysiak przekazał w konferencji, wywołało żywy oddźwięk. - Uwielbienie będzie od dziś moją ulubioną modlitwą - mówi student Jacek. - Nie miałam pojęcia, że to tak może działać. Do dziś przede wszystkim prosiłam, a czasem dziękowałam, choć często brakowało czasu i chęci, by podziękować Bogu - dodaje Ewelina, koleżanka Jacka, także studentka.

Krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani (Ocalenie Ludu Rzymskiego), symbole Światowych Dni Młodzieży, przyjechały do radomskiej parafii pw. bł. Annuarity (os. Michałów) drugiego dnia Wielkanocy wieczorem. Tu z parafianami, a przede wszystkim z członkami Ruchu Światło-Życie, bo to był ich dzień adoracji symboli ŚDM, krzyż i ikonę MB powitali biskupi Henryk Tomasik i Piotr Turzyński.

Gospodarzem spotkania był ks. kan. Kazimierz Marchewka, proboszcz parafii. - Stając w obecności świadków spotkań młodych całego świata, pragniemy powierzyć Bogu nasze sprawy. Pragniemy też przypomnieć sobie te wyjątkowe wezwania, jakie młodym przekazywali papieże: Jan Paweł II, Benedykt XVI i Franciszek. Dla mnie tymi wciąż obowiązującymi są słowa św. Jana Pawła II, który mówił: ”Musicie od siebie wymagać, choćby inni od was nie wymagali”. Cieszę się, że na adoracji symboli ŚDM są z nami biskupi Henryk i Piotr. Serdecznie ich witamy - mówił proboszcz.

- Pan zmartwychwstał, alleluja! A „alleluja” znaczy: „wychwalajcie Pana”. To wezwanie napełnia nas ogromną radością ze zwycięstwa Pana nad śmiercią. Tę radość chcemy przeżywać we wspólnocie. Są z nami nasi pasterze, biskupi Henryk Tomasik i Piotr Turzyński, jesteśmy więc wspólnotą Kościoła. Jeśli po konferencji i wystawieniu Najświętszego Sakramentu ktoś zechce włączyć się w modlitwę uwielbienia, mikrofon jest z przodu, przed ikoną Matki Bożej - mówiła animatorka Paulina Piątkowska z radomskiej parafii MB Miłosierdzia.

I chętnych nie zabrakło. Oazowy wieczór modlitwy uwielbienia przy symbolach ŚDM, w którym wzięła udział zarówno młodzież z Ruchu Światło-Życie, jak też członkowie Domowego Kościoła z wielu parafii, a obok nich także parafianie ze wspólnoty bł. Annuarity, pozostanie na długo w pamięci. Na długo pozostaną też w pamięci słowa konferencji ks. Matysiaka, który nie tyle mówił, ile dawał osobiste świadectwo tego, czym jest i może się stać modlitwa uwielbienia w życiu każdego chrześcijanina.