Hiszpanie obsypani złotem

Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

publikacja 21.08.2016 20:33

Reprezentacje szesnastu krajów wzięły udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy U16 w koszykówce mężczyzn

Hiszpanie wiwatują. Zajęli najwyższe miejsce na podium Hiszpanie wiwatują. Zajęli najwyższe miejsce na podium
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

Radom na kilka dni stał się stolicą młodzieżowej koszykówki. Reprezentacje szesnastu krajów wzięły udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy U16 w koszykówce mężczyzn. Mecze rozgrywane były hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz w hali Zespołu Szkół Budowlanych.

W finałowym meczu Hiszpania wygrała z Litwą 74:72. To było niezmiernie emocjonujące widowisko sportowe. Obydwie drużyny były doskonale przygotowane. W osiągnięciu tak dobrych wyników z pewnością pomogli też kibice. Trzecie miejsce zajęła Turcja, która po dogrywce pokonała Chorwację 77:70.

Reprezentacja Polski zakończyła udział w zawodach na piętnastym miejscu. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy trwały ponad tydzień. Radom był gospodarzem turnieju po raz pierwszy. Władze miasta zabiegają o to, by po oddaniu do użytku nowej hali sportowo-widowiskowej, uzyskać prawo organizacji koszykarskich mistrzostw w kategorii wiekowej U20.