Z kartą taniej

Marta Deka Marta Deka

publikacja 06.11.2017 18:30

Radomianie po 60. roku życia mogą się ubiegać o wydanie Ogólnopolskiej Karty Seniora. Jest bezpłatna, bezterminowa i honorowana w całej Polsce.

Pierwsze karty wręczali prezydent Radosław Witkowski i wiceprezydent Jerzy Zawodnik Pierwsze karty wręczali prezydent Radosław Witkowski i wiceprezydent Jerzy Zawodnik
Marta Deka /Foto Gość

Program władze miasta oficjalnie zainaugurowały w Radomiu 6 listopada. - Nowoczesne miasto to miasto, które zaspokaja potrzeby wszystkich grup wiekowych. Nie zapominamy o tym, że obecnie jedna czwarta mieszkańców Radomia to ludzie, którzy mają więcej niż 60 lat. Oni również wymagają od nas opieki, zainteresowania i przedstawienia konkretnych działań, które pozwolą na to, aby czuli się w naszym mieście komfortowo. Od kilkunastu miesięcy w mieście funkcjonuje Radomska Karta Seniora. Dziś uzupełniamy naszą ofertę o Ogólnopolską Kartę Seniora - mówił prezydent Radosław Witkowski.

W Urzędzie Miejskim pierwsze Ogólnopolskie Karty Seniora odebrało ponad 30 osób zrzeszonych w radomskich stowarzyszeniach.

- Optowałem za tym, żeby Ogólnopolską Kartę Seniora wprowadzić w Radomiu, ponieważ ona już funkcjonuje w większości miast w Polsce. U nas od ponad 2 lat jest Radomska Karta Seniora. Ale to nas nie zadowalało, bo ludzie wyjeżdżają na wczasy, do sanatoriów, do znajomych, a z ogólnopolską kartą można korzystać z różnego rodzaju ulg w całej Polsce - mówi Marek Siedlecki, przewodniczący Radomskiej Rady Seniorów.

- To bardzo trafiony pomysł. Bardzo sobie go cenię - przyznaje Janina Bojek z Klubu Seniora działającego przy Domu Kultury na Idalinie. - Korzystam z Radomskiej Karty Seniora. Ona się sprawdza na terenie miasta. Dzięki niej mam ulgi, np. u fotografa, w kwiaciarni, w kawiarni, na basenie. Myślę, że ogólnopolska też będzie się sprawdzała. Mam już sygnały od koleżanek, które wcześniej zadbały o nią i na wyjeździe do Zakopanego już korzystały z tej karty. To mnie utwierdziło w przekonaniu, że warto zadbać, by taką kartę mieć.

O Ogólnopolską Kartę Seniora może ubiegać się każdy, kto ukończył 60. rok życia. Można ją uzyskać na dwa sposoby. Wystarczy wejść na stronę internetową: www.glosseniora.pl, pobrać i wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie odesłać go wraz z zaadresowaną kopertą i znaczkiem pocztowym na wskazany adres. Można też otrzymać ją po wypełnieniu stosownego formularza w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Radomiu, w pokoju 180.

- Seniorzy, którzy mają tę kartę, mogą korzystać z ulg i zniżek na terenie całego kraju. Tych podmiotów na terenie Polski jest około 1000. Są to przede wszystkim sanatoria, uzdrowiska, biura podróży, kawiarnie, restauracje, hotele, instytucje kultury oraz wiele punktów usługowych - wylicza wiceprezydent Jerzy Zawodnik.