• facebook
 • rss
 • Bezpłatne badania i konsultacje w Radomskim Centrum Onkologii

  23 Sierpnia 11:52
  Pobieranie...

  Radomskie Centrum Onkologii prowadzi Program Profilaktyki Raka Piersi. Centrum zaprasza Panie (które nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich 2 lat) w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię. Na badania prowadzone są zapisy pod numerem telefonu 48 377 90 20 lub osobiście w szpitalu na Wacynie, przy Uniwersyteckiej 6 w Radomiu.

  Pacjentki powinny zabrać ze sobą dowód osobisty oraz wynik poprzedniego badania (jeśli to możliwe, na płycie).

  Mammografia - jest to rentgenowskie badanie piersi, które jest obecnie najlepszym sposobem wykrywania raka piersi w jego wczesnym stadium rozwoju. Pozwala rozpoznać wczesne zmiany, jak również te, które nie dają się wyczuć podczas badania palpacyjnego, wielkości 2-3 mm. Ucisk stosowany w czasie mammografii nie uszkadza piersi; jest konieczny w celu uzyskania zdjęć wysokiej jakości, a ponadto pozwala na obniżenie dawki promieniowania rentgenowskiego. Mammografia pozwala wcześnie wykrywać 90-95 % zmian nowotworowych, a we wczesnej fazie rozwoju każdy nowotwór może być całkowicie uleczalny.

  Rak piersi - jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Stanowi około 23% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek. Ryzyko zachorowania wzrasta po 50 roku życia.

  Czynniki ryzyka

  Wiek 50-69

  Rak piersi wśród członków rodziny (stopień ryzyka zależy od liczby przypadków w rodzinie i stopnia pokrewieństwa z chorą osobą)

  Mutacje stwierdzone w genach BRCA 1 lub BRCA 2

  Wczesna pierwsza miesiączka przed 12 rokiem życia

  Późna menopauza po 55 roku życia

  Urodzenie dziecka po 35 roku życia

  Bezdzietność

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół