Nowy Numer 07/2018 Archiwum

W Iłży rusza Uniwersytet Trzeciego Wieku

28 Lutego 14:24
Pobieranie...

Do tej działalności Iłża przygotowuje się już od kilku miesięcy. Uniwersytet Trzeciego Wieku ma rozpocząć działalność w marcu. Chętni już są, ale organizatorzy liczą na więcej osób. Dotychczas chęć w uczestniczeniu w zajęciach zadeklarowało 50 seniorów. Zgłoszenia przyjmowane są w Domu Kultury w Iłży, Os, Staszica 13. Ponadto deklaracje dostępne są we wszystkich instytucjach na terenie gminy Iłża oraz u sołtysów.

Jednym z wykładowców będzie prof. Roch Sulima, mieszkaniec Chwałowic. Wykładał na Uniwersytecie Warszawskim i w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej. Obecnie przebywa na emeryturze. Jak zapewniają organizatorzy, jest też kilka osób z tytułami doktorskimi, które wykładają na uniwersytecie i chętnie wesprą iłżecką inicjatywę.

Oferta iłżeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest bogata. W planach są prelekcje oraz sesje wyjazdowe: m.in. do Sandomierza czy Kazimierza nad Wisłą. Będą też wyjazdy na uczelnie medyczne i wykłady na temat zdrowia. Na początek organizatorzy chcą się dowiedzieć, co interesuje przyszłych studentów, by móc dopasować zajęcia do zainteresowań.

Uniwersytet ma rozpocząć swoją działalność w marcu, docelowo ma działać w nowej Sali widowiskowo-kinowej przy Domu Kultury, w planach jest uroczysta inauguracja z wręczeniem indeksów. Zgłoszenia przyjmowane są w Domu Kultury w Iłży, Os, Staszica 13. Ponadto deklaracje dostępne są we wszystkich instytucjach na terenie gminy Iłża oraz u sołtysów.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy