Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Sukces gonił sukces

W tych sportowych zmaganiach uczestniczyli po raz 5. Jak zawsze, wrócili z medalami.

Zakończyła się 26. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Imprezę tę organizuje Stowarzyszenie "Parafiada" im. św. Józefa Kalasancjusza, prowadzone przez ojców pijarów przy sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach. Założycielem Parafiady był o. Józef Joniec, zmarły tragicznie w katastrofie smoleńskiej.

Zawodnicy MPKS Zwoleń już 5. raz uczestniczyli w tej imprezie, 7-krotnie stojąc na podium. W 2009 roku reprezentacja chłopców zajęła III miejsce w piłce siatkowej i ręcznej. W 2010 roku dziewczęta zdobyły V miejsce w piłce siatkowej, a w 2011 roku - miejsce IV. W 2012 roku stanęły na najwyższym podium. Rok później zawodniczki MPKS powtórzyły sukces, zdobywając również złoto w piłce koszykowej. Milena Krupa zajęła III miejsce w ringo. - W bieżącym roku nasze zawodniczki zajęły II miejsce w piłce siatkowej w kategorii liceum, III miejsce w piłce plażowej oraz I miejsce w piłce koszykowej w tej samej kategorii - wylicza Andrzej Ostrowski, opiekun i trener.

W Parafiadzie uczestniczyła młodzież z 8 krajów: Polski, Łotwy, Ukrainy, Litwy, Niemiec, Białorusi, Rosji i Uzbekistanu. Łącznie wszystkich reprezentacji było 88. Opiekunowie również brali udział w sportowych zmaganiach. A. Ostrowski zajął dwa III miejsca w pływaniu na dystansie 50 m stylem dowolnym i klasycznym. Najmłodszy uczestnik Parafiady Adam Ostrowski zajął IX miejsce w pływaniu na dystansie 25 m stylem dowolnym i klasycznym. Angelika Giermasińska zajęła IV miejsce w ringo w kategorii liceum, a Karolina Markiewicz - V miejsce w ringo w kategorii gimnazjum.

Opiekunami, a zarazem trenerami młodzieży są Stanisław Kwaśnik i Andrzej Ostrowski. - Należy nadmienić, że udział i sukcesy naszych „złotek” to zasługa Urzędu Gminy oraz całego zarządu klubu - powiedział A. Ostrowski.