Nowy numer 3/2021 Archiwum

Przed nami głębia

Słowa zapisane na cokole pomnika - "Wdzięczność i zobowiązanie" - zalśniły nowością. I dosłownie, i przenośnie.

W ostatnich dniach trwały prace renowacyjne. Zdjęto marmur z cokołu, by go oczyścić i dać mu nowe umocowanie, które umożliwi odprowadzanie wody, bardziej skutecznie chroniąc przed namakaniem. Odnowiono też napis z hasłem "Wdzięczność i zobowiązanie" oraz informacją, że monument stanął 4 czerwca 2001 r., w dziesiątą rocznicę wizyty Jana Pawła II w Radomiu. - To były prace, które chcieliśmy przeprowadzić i zakończyć na rocznicę śmierci papieża. Przed nami kolejny etap: konieczne oczyszczenie samej figury papieża. Natomiast w gmachu w jednej z sal chcemy urządzić oratorium św. Jana Pawła II. Te prace chcemy ukończyć na dzień kanonizacji – informuje ks. Mariusz Wincewicz, dyrektor ekonomiczny WSD w Radomiu.

Prace przy renowacji papieskiego pomnika przeprowadziła firma kamieniarska Kambet II Krzysztofa Staniszewskiego   Prace przy renowacji papieskiego pomnika przeprowadziła firma kamieniarska Kambet II Krzysztofa Staniszewskiego
Ks. Zbigniew Niemirski /GN
Społeczność seminaryjna zgromadziła się przy pomniku w godzinie wieczornego Apelu. Odmówiono Litanię do bł. Jana Pawła II i odśpiewano "Barkę".

- Stoimy w miejscu bardzo ważnym dla naszego seminarium. To nie tylko pamiątka wizyty papieża i jej dziesiątej rocznicy. To przede wszystkim odwołanie do wiary Jana Pawła II. On każde wydarzenie swego życia uzgadniał z Bogiem, nawet wtedy, gdy z właściwym sobie poczuciem humoru w swe kolejne urodziny mawiał: "Jestem o rok bliżej nieba".

Stajemy przy pomniku i czytamy napis: "Wdzięczność i zobowiązanie". Jesteśmy wdzięczni Bogu za papieża Polaka. Jesteśmy też świadomi zobowiązania, by - zgodnie z tym, co mówił Jan Paweł II - otwierać drzwi Chrystusowi i bez lęku wypływać na głębię. Mamy bez zatrzymywania się na powierzchni, bez dostrzegania tego, co jedynie płytkie i doraźne, szukać głębi wiary – mówił ks. Jarosław Wojtkun, rektor seminarium.

Jest już tradycją nie tylko seminarium, ale miasta, że przy tym monumencie gromadzą się wierni w dniach upamiętniających ważne wydarzenia związane z Janem Pawłem II   Jest już tradycją nie tylko seminarium, ale miasta, że przy tym monumencie gromadzą się wierni w dniach upamiętniających ważne wydarzenia związane z Janem Pawłem II
Ks. Zbigniew Niemirski /GN


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.