Nowy numer 3/2021 Archiwum

Czuwanie i dziękczynienie

W dniu kanonizacji, 27 kwietnia, wystąpi w Radomiu Zespół Muzyki Sakralnej Lumen. Od jutra w Resursie można oglądać wystawę poświęconą związkom Jana Pawła II z ziemią radomską.

Dzień przed kanonizacją bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII, 26 kwietnia, w katedrze Opieki NMP w Radomiu odbędzie się czuwanie modlitewne "Święci Papieże na nasze czasy". Spotkanie rozpocznie się o 20.00. Duszpasterze parafii katedralnej proszą o przyniesienie czerwonych lampionów, z których pod pomnikiem bł. papieża Polaka zostanie ułożone serce.

27 kwietnia będzie dniem dziękczynienia za kanonizację. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w katedrze o 18.00. O 20.00 na alejach Jana Pawła II (Ustronie) wystąpi Radomska Orkiestra Kameralna oraz zespół Lumen. Koncert poświęcony papieżowi będzie nowym projektem zespołu. Na scenie zagra też gościnnie jeden z najlepszych polskich wykonawców jazzowych Janusz Szroma. O 21.37 nastąpi odsłonięcie obrazu św. Jana Pawła II i błogosławieństwo relikwiami. Uroczystości zakończy wspólne odśpiewanie BARKI.

Już jutro, 25 kwietnia, o 18.00, w Resursie Obywatelskiej zostanie otwarta wystawa zorganizowanej z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II pt. "Radomskie ślady świętości".
Ekspozycja ukazuje różne wątki obecności papieża na radomskiej ziemi, począwszy od peregrynacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w czerwcu 1972 r., kiedy to jeszcze jako kardynał towarzyszył Madonnie w podróży po parafiach diecezji, jego liczne związki z naszą społecznością oraz czwartą, najdłuższą pielgrzymkę papieża do Polski, kiedy m.in. odwiedził Radom.

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.