Nowy numer 24/2018 Archiwum

Cuda dwóch papieży przejdź do galerii

Dziękujemy za te świadectwa o wydarzeniach, które otworzyły drogę do radosnego dnia kanonizacji błogosławionych papieży Jana XXIII i Jana Pawła II - mówił na zakończenie konferencji ks. Federico Lombardi, dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

O niewytłumaczalnych medycznie uzdrowieniach opowiadały s. Adele Labianca oraz Floribeth Mora Díaz. S. Adele, zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Wincentego a’Paulo na początku lat 60. pracowała w Szpitalu im. Umbeto I w Fasano, niedaleko Brindisi, w którym leczona była zakonnica z jej zgromadzenia, s. Caterina Capitani.

Droga wielkiego cierpienia połączonego z zaufaniem Bogu dla s. Cateriny rozpoczęła się w listopadzie 1963 r. w Neapolu, kiedy doznała pierwszego ataku silnego bólu żołądka. Te stany wracały przez kolejne miesiące. Rozpoczęła się długa kuracja prowadzona przez prof. Giuseppe Zanniniego. Leczenie, łącznie z trwającą pięć godzin operacją, nie przyniosło efektów. 25-letnia zakonnica umierała.

- W końcu maja 1966 r. s. Caterinę odwiedziła siostra prowincjalna, przynosząc pamiątki, a teraz po beatyfikacji powiedzielibyśmy relikwie papieża Jana XXIII. Już od dłuższego czasu modliłyśmy się o zdrowie naszej współsiostry, prosząc o wstawiennictwo dobrego papieża Jana, który zmarł w styczniu 1963 r. - wspominała s. Adele, by w swym świadectwie przejść do chwili wyjątkowej. - To było 25 maja 1966 r., krótko przed 15.00. S. Caterina usłyszała głos : “Teraz już się nie bój! Wszytko  się skończyło, czujesz się dobrze”. Zobaczyła też obok łóżka postać papieża Jana XXIII, uśmiechniętego, który mówił jej o modlitwach współsióstr zanoszonych za jego przyczyną. Wspomniał też, że szczególnie dużo tych modlitw zaniosła jedna z nich - mówiła s. Adele, dodając ciszej: - Chodziło o mnie. S. Caterina wstała, zjawiła się wśród sióstr i tutaj, krzycząc radośnie: ”Jestem zdrowa! Jestem zdrowa” poprosiła o posiłek, bo od dawna nic nie mogła jeść.

Potem rozpoczęło się sprawdzanie. - Kościół w sprawach cudownych wydarzeń jest roztropny i nie spieszy się z orzeczeniem przed szczegółowym zbadaniem sprawy. Tak było i tutaj. Ale poczynając od prof. Zanniniego, nikt nie umiał wyjaśnić drogami naturalnymi powrotu do zdrowia s. Cateriny. Ona zmarła 44 lata później, w 2010 r., dziesięć lat po beatyfikacji Jana XXIII. W duchowej spuściźnie zostawiła mi modlitwę, którą powtarzała jeszcze w czasie choroby: „Panie, niech mój ból nie zamknie mnie w egoizmie. Panie, niech mój ból uczyni mnie bardziej wrażliwą” - zakończyła swe świadectwo zakonnica.

Drugie świadectwo to historia niewytłumaczalnego powrotu do zdrowia Floribeth Mory Díaz. W watykańskim Media Center opowiedziała o nim sama uzdrowiona. Kostarykanka jest żoną i matką. Zresztą podczas jej świadectwa na sali obecna była jej rodzina razem z ambasadorem Kostaryki. Floribeth urodziła się w 1963 r. w San Jose. Silne ataki bólu głowy spowodowały konieczność hospitalizacji. W szpitalu wybrzmiała zatrważająca diagnoza: krwiak mózgu, a potem - po próbie operacji - kolejne orzeczenie: ulokowany jest w miejscu, którego nie możemy operować. Gdy kobietę wypisano do domu, mąż usłyszał: żonie został około miesiąc życia. - Nie ukrywał tego przed dziećmi. Mówił, że potrzeba modlitwy - mówiła Floribeth. To był kwiecień 2011 r., ostatnie dni przed beatyfikacją Jana Pałwa II. I modlono się za jego wstawiennictwem.

A ów niewytłumaczalny moment przyszedł 1 maja tamtego roku, w sam dzień beatyfikacji. - Obudziłam się. W telewizji była transmisja z uroczystości beatyfikacji. Widziałam papieża Benedykta XVI z relikwiami Jana Pawła II. Usnęłam i wtedy usłyszałam głos: „Wstań, nie lękaj się!”. Otworzyłam oczy, a mój wzrok utkwiłam na fotografii papieża z rozłożonymi rękoma. Zrozumiałam, że to był jego głos. Wstałam, poszłam do kuchni. Tu spotkałam męża. „Kochanie, co ty robisz!?”, przestraszył się na mój widok. Powiedziałam mu, że czuję się dobrze. A potem mówiłam już wszystkim, że uzdrowił mnie Jan Paweł II - kończyła Kostarykanka.

Także i tutaj rozpoczęło się skwapliwe badanie. Orzeczenie o niewytłumaczalności zdarzenia drogami naturalnymi zostało wydane w listopadzie 2011 r. W lutym następnego roku zostało wytypowane jako cud, który otwierał drogę do kanonizacji.


 

« 1 »
oceń artykuł
 • andrebrayan3
  26.04.2014 13:28
  http://www.youtube.com/watch?v=bWnAhDjxenc Boże, Ojcze miłosierny,
  który objawiłeś swoją miłość
  w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
  i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
  Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
  Pochyl się nad nami grzesznymi,
  ulecz naszą słabość,
  przezwycięż wszelkie zło,
  pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
  doświadczyć Twojego miłosierdzia,
  aby w Tobie, trójjedyny Boże,
  zawsze odnajdywali źródło nadziei.
  Ojcze przedwieczny,
  dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
  miej miłosierdzie dla nas i całego świata!
  Amen.

  Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 /Ulecz moją dusze..
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.