Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nowy wojewoda dla Mazowsza

Premier Beata Szydło mianowała Zdzisława Sipierę wojewodą mazowieckim. Zastąpi na tym stanowisku Jacka Kozłowskiego, który pełnił tę funkcję przez osiem lat.

Premier Beata Szydło mianowała starostę pruszkowskiego Zdzisława Sipierę wojewodą mazowieckim. Zastąpi na tym stanowisku Jacka Kozłowskiego, który pełnił tę funkcję przez osiem lat.

Zdzisław Sipiera od urodzenia mieszka w Pruszkowie. Jest absolwentem m. in. AWF i studiów Administracji i Prawa na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1991-1996 pełnił funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8. W międzyczasie zaangażował się w działalność samorządową. Od 1998 roku nieprzerwanie był radnym powiatu pruszkowskiego.

W latach 1998-2002 roku pełnił funkcję starosty pruszkowskiego. W latach 2002-06 był zastępcą burmistrza Pragi Północ i burmistrzem Woli. W listopadzie 2014 roku ponownie objął to stanowisko. za swoją działalność otrzymał: Medal Jubileuszowy 200. Rocznicy Diecezji Warszawskiej Za Zasługi dla Kościoła Warszawskiego.

- Jesteście państwo przedstawicielami rządu. Będziecie państwo mieli wielkie zadanie, ale i też wielką odpowiedzialność. Myślę, że każdy z nas zdaje sobie sprawę, z tego, że naszym zadaniem jest dobrze wypełniać obowiązki, które zostały nam powierzone - powiedziała premier Beata Szydło podczas wręczenia nominacji.

Przyznała, że nowi wojewodowie muszą kierować się dewizą rządu, która brzmi: "praca, pokora i służenie obywatelom". - Wasza praca ma polegać nie tylko na tym, żeby wypełniać urzędnicze powinności. Musicie być wśród obywateli słuchać ich, rozmawiać i im służyć, i pochylać się nad każdą, nawet najdrobniejszą sprawą, z którą do was trafią. Urzędy wojewódzkie muszą stać otworem dla obywateli - zaznaczyła premier.

Pytany po nominacji o to, czy będzie tym wojewodą, za którego urzędowania nastąpi wydzielenie z województwa mazowieckiego województwa warszawskiego, Zdzisław Sipiera odpowiedział: są inne priorytety rządu.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama