Nowy Numer 38/2019 Archiwum

Polska pod Krzyżem. Zaproszenie na wyjazd z Radomia

Ta wieka ogólnopolska inicjatywa modlitewna, kontynuacja Różańca do Granic, odbędzie się 14 września we Włocławku.

Wyjazd organizowany jest również z Radomia. - Zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku krzyża Chrystusowego. Spotkanie modlitewne Polska pod Krzyżem odbędzie się na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie 14 września 2019 r., w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Chętnych przyjmujemy praktycznie do samego końca. Można się zgłaszać aż do 14 września. Czekam pod numerem telefonu: 514 616 492. Tam także informacje organizacyjne - zaprasza Radosław Góralski, organizator wyjazdu z Radomia.

Spotkanie rozpocznie się 14 września o 11.00. - Wszystkich uczestników prosimy o jak najwcześniejsze przybywanie. Podróż na miejsce może mieć charakter pielgrzymki. Trwają bardzo intensywne prace nad szczegółowym programem godzinowym. Wydarzenie składa się zasadniczo z dwóch części. W sobotę poprzez sakrament spowiedzi, Mszę św., konferencje, świadectwa z pomocą obrazów, muzyki i światła idziemy pod krzyż. Wieczorem rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu. Druga część to całonocne czuwanie, trwające do niedzielnego poranka w święto Matki Bożej Bolesnej - informują organizatorzy.

Modlitewną inicjatywę wspiera bp Wiesław Mering, ordynariusz włocławski. "Z ogromną satysfakcją przyjąłem wiadomość o inicjatywie »Polska pod Krzyżem«! Cieszę się, że to niezwykłe wydarzenie zostanie zrealizowane na terenie diecezji włocławskiej, na lotnisku w Kruszynie, gdzie 28 lat temu św. Jan Paweł II sprawował Mszę św. Wtedy nad ołtarzem polowym górował krzyż, który dziś znajduje się przy włocławskiej tamie, w miejscu śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. 14 września 2019 r. na kruszyńskim lotnisku znów stanie święty znak zbawienia, wokół którego zgromadzą się tysiące ludzi pragnących zawierzyć swoje życie Ukrzyżowanemu i Zmartwychwstałemu Panu" - napisał pasterz włocławski w liście zaadresowanym do Fundacji "Solo Dios Basta", organizatora modlitewnego spotkania.

Ramowy program:

9.00 - przyjmowanie pielgrzymów na placu,
10.45 - zawiązanie wspólnoty,
11.00 - Różaniec: Tajemnice bolesne,
11.30 - konferencja wprowadzająca: "Odrzucenie krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie" (Lech Dokowicz),
13.00 - przerwa na posiłek,
15.00 - Msza św. wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego,
17.30 - konferencja ("Ks. Dolindo Ruotolo" - Joanna Bątkiewicz-Brożek),
18.30 - przerwa,
19.30 - Droga Krzyżowa,
21.00 - Apel Jasnogórski, transmisja na żywo z Jasnej Góry,
21.15 - adoracja Najświętszego Sakramentu,
3.00 - zakończenie adoracji i niedzielna Msza św.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL