Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Wielkopostny dzień skupienia pracowników służby zdrowia

Odbył się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

Poprowadził go ks. Maciej Korczyński, proboszcz radomskiej parafii pw. Świętej Rodziny i wykładowca teologii dogmatycznej w radomskim seminarium. Spotkaniu towarzyszyło hasło zaczerpnięte w nowotestamentowej Księgi Dziejów Apostolskich: "W Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy".

W programie znalazły się konferencje, adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi, Msza św. i na koniec wspólny posiłek.

- Dni skupienia są adresowane do pracowników służby zdrowia, aby raz jeszcze zastanowić się nad swoim powołaniem i pracą - wyjaśnia ks. Przemysław Wójcik, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia.

Wśród uczestników rekolekcji była dr Jadwiga Kazana, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich Oddział Ziemi Radomskiej, która podczas ostatniego zebrania KEP została powołana do Zespołu ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Mówiąc o znaczeniu dni skupienia, zaznaczyła: - To tradycja zainicjowana jeszcze przez bp. Edwarda Materskiego, który był naszym mentorem. Spotykamy się, umacniamy naszą wiarę. Ważne jest to, że jesteśmy razem, że mamy ten sam punkt widzenia, że czujemy potrzebę umocnienia się w wierze na wszystkie dni roku. Jest to ważne tym bardziej w obecnej sytuacji. Żyjemy  w dobie, kiedy jest taki atak na Kościół, a nawet na św. Jana Pawła II, który dla nas jest przecież takim wzorem. Musimy się umocnić, a pomagają nam nasi duszpasterze i prelegenci. Na nasze spotkania zapraszamy pracowników Służby Zdrowia, nie tylko osoby należące do Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich. Jesteśmy otwarci na każdego, kto chce umacniać swą wiarę i miłość.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy