Uroczystość nadania imienia i otwarcia przeprawy na Radomce odbyła się 2 czerwca. Obiekt poświęcił ks. Sławomir Ziółek, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Goryniu. Wyraził radość, że dzięki tej inwestycji poprawiła się komunikacja między dwiema świątyniami - w Goryniu i Mąkosach. - Dziękuję również za to, że patronem tego mostu został ks. Kotlarz. A wszystko to dzieje się w roku, kiedy obchodzimy 50. rocznicę zrywu radomskich robotników i śmierci ks. Romana. To wszystko powoduje, że most łączy nie tylko miejscowości, ale przede wszystkim ludzi - powiedział ks. Ziółek, który na koniec wypowiedział słowa modlitwy o beatyfikację ks. Kotlarza. - Niech przykład jego miłości zwyciężającej nienawiść stanie się dla nas i kolejnych pokoleń światłem i wzorem do naśladowania - modlił się duszpasterz.
Inwestycję zrealizował powiat radomski. Starosta Waldemar Trelka zwrócił uwagę, że w powiecie znajduje się 37 przepraw mostowych. Ta, która została oddana dzisiaj w Goryniu, jest najdłuższa, bo licząca ponad 86 m. - Chcę wyrazić wdzięczność, że patronem mostu został ks. Kotlarz, który poświęcił swoje życie dla prawdy. Został zamordowany przez "nieznanych sprawców". To wszystko odbyło się po robotniczym proteście w czerwcu 1976 r. - mówił samorządowiec.
Budowa mostu kosztowała prawie 10 mln zł.









