Ogólnopolski Festiwal Pieśni Sakralnej odbył się 30 maja w parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu. Do tegorocznej 24 edycji, spośród rekordowej liczby zgłoszeń na eliminacje, została zaproszona schola "NieBo chcę", działająca przy parafii pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach.
- Samo zaproszenie na festiwal było dla nas już szczególnym osiągnięciem. Przy parafii śpiewamy i gramy ze zmiennym składem od 3 lat. Niezmienni członkowie scholi stanowią jej fundament i przyciągają coraz więcej chętnych do dołączenia i tworzenia tej wyjątkowej wspólnoty. Podstawą zespołu jest Amelia Tofil , grająca na gitarze i nadająca brzmienie każdej pieśni i piosence. Festiwal był dla nas motywacją do dalszej pracy, a zdobyte wyróżnienie było zaskoczeniem, ale też ogromną radością z tego, że praca tak wielu osób została zauważona - mówi opiekunka scholi i mama gitarzystki Izabela Tofil.
Ideą festiwalu jest promocja muzyki sakralnej, prezentacja dorobku artystycznego wykonawców i kompozytorów oraz integracja środowiska chóralnego z całego kraju m.in. poprzez warsztaty organizowane podczas festiwalu przez Jana Krutula, znanego kompozytora i dyrygenta.
Zanim schola z opiekunami dojechała do Grójca na festiwal, nawiedziła Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych Pani Ziemi Grojeckiej w Lewiczynie. Podczas Mszy św., którą w sanktuarium sprawował ks. Arkadiusz Wolski, wikariusz parafii Wszystkich Świętych w Starachowicach, zawierzono scholę, rodziców i rodzeństwo Maryi Pocieszycielce Strapionych i dziękowano za wszelkie łaski.
Członkowie scholi dziękują rodzicom, którzy wspierają ich w działaniach, ks. dziekanowi Sławomirowi Rakowi za umożliwienie wyjazdu i wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży, duchowemu opiekunowi ks. Arkadiuszowi Wolskiemu, który zawsze wierzy w ich możliwości i wspiera wszelkie przedsięwzięcia oraz organistce Aleksandrze Skowrońskiej za wszystkie wskazówki i uwagi muzyczne.








