By stała się opiekunką i obrończynią

Ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 17.10.2012 09:00

Wierni wyruszyli z podwórza przed klasztorem sióstr MB Miłosierdzia. Tu przez lata gromadzili się, zanim mogli rozpocząć budowę parafialnej świątyni.

W korowodzie wiary szły dzieci ubrane jak świadkowie objawień w Fatimie W korowodzie wiary szły dzieci ubrane jak świadkowie objawień w Fatimie
Poprzedzały naszego metropolitę abp. Wacława Depo
ks. Zbigniew Niemirski/GN

Fatimska procesja w "radomskich Łagiewnikach", jak nazwał to miejsce abp Zygmunt Zimowski, wpisała się w uroczystości rozpoczynające w parafii MB Miłosierdzia obchody Roku Wiary. Wierni zgromadzili się przed klasztorem sióstr, by tutaj wspólnie odmówić Różaniec. Potem ulicami parafii ruszyła procesja. Poprowadził ją pochodzący z naszej diecezji metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Hierarcha przypomniał twórcę parafii, budowniczego kościoła i organizatora wspólnoty ks. inf. Adama Staniosa.

W świątyni, po rozpoczęciu Mszy św., uroczyście intronizowano fatimską figurę, którą poświęcił metropolita. Wniesiono także symbole Roku Wiary: świecę paschalną, dokumenty Soboru Watykańskiego II oraz Katechizm Kościoła Katolickiego.

– To Panią Fatimską, która ocaliła życie bł. Jana Pawła II w dniu zamachu 13 maja 1981 r., czynimy i ogłaszamy opiekunką i obrończynią tego roku, który ma w nas odnowić naszą wiarę – mówił proboszcz parafii, ks. prał. Wiesław Taraska.