Wierzymy, że nas wysłucha

Marta Deka

publikacja 20.10.2012 09:00

Dwudziestu pięciu młodych ludzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy parafii św. Stefana w Radomiu dni skupienia przeżywało w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.

KSM-owicze z Radomia przeżyli w sanktuarium niezapomniane chwile KSM-owicze z Radomia przeżyli w sanktuarium niezapomniane chwile
Jak zapewniają, chcą tu powrócić
Archiwum parafii

Wraz z nimi przebywał tam parafialny asystent stowarzyszenia, ks. Marek Pruszkowski. – Niezwykły nastrój tajemniczości, modlitwy oraz radości towarzyszył nam przez cały wyjazd. Przyznajemy, że skierowane do nas podczas homilii słowo ks. Marka poruszyło nasze serca i wprowadziło w stan duchowego ukojenia – mówi Karolina Michalczewska.

Ale dni skupienia to nie tylko modlitwa. Był też czas na rozmowy i oglądanie filmów. To ich ze sobą zintegrowało i umocniło w wierze. – Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem i śmiało oznajmiamy, że czas spędzony przed obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej był niezapomnianą chwilą. Kochanej Matce powierzamy swoje intencje i wierzymy, że Ona nas wysłucha. Pragniemy często powracać do tego niezwykłego miejsca – dodaje Karolina.