Panie mój, kocham Cię

Krystyna Piotrowska

publikacja 17.03.2013 21:17

Niedawno przeżywali jubileusz dwudziestolecia istnienia zespołu. W V Niedzielę Wielkiego Postu zaprosili na piękny i wzruszający koncert.

Trzy z wykonywanych utworów zostały przygotowane specjalnie na ten koncert Trzy z wykonywanych utworów zostały przygotowane specjalnie na ten koncert
Krystyna Piotrowska/GN

Koncert miał miejsce w kościele radomskich jezuitów pw. Świętej Trójcy. Zespół „Gaudeamus” ma swoją renomę i nie tylko stałych słuchaczy, bo Koncert Pasyjny w jego wykonaniu odbywał się przy wypełnionej świątyni. – To koncert, w którym śpiewamy i gramy utwory wielkopostne, refleksyjne albo bardzo zbliżone swoją treścią do treści wielkopostnych. Wśród nich jest kilka naszych własnych kompozycji. Dwie są autorstwa Mariusza Kowalskiego. Naszemu śpiewowi towarzyszy bogactwo brzmienia różnych instrumentów – powiedziała Daniela Czerwińska, założycielka i opiekunka zespołu „Gaudeamus”. Stały skład grupy to piętnaście osób – osiem osób śpiewających i siedmiu instrumentalistów. Instrumenty są bardzo różne, bo niektórzy muzycy grają na kilku z nich. – Część przedstawionego repertuaru była przygotowana specjalnie na ten koncert, a przygotowywaliśmy się do niego przez dwa miesiące – mówi Magdalena Pastuszka.

W czasie swej dwudziestoletniej działalności zespół nagrał trzy płyty, a obecnie przygotowuje się do nagrania kolejnej z nich. Na swoim koncie ma niemal sto koncertów w kraju i za granicą. W Niedzielę Palmową z Koncertem Pasyjnym „Gaudeamus” zaprezentuje się w Konstancinie. 

W czasie ostatniego koncertu zespół wystąpił w siedemnastoosobowym składzie   W czasie ostatniego koncertu zespół wystąpił w siedemnastoosobowym składzie
Krystyna Piotrowska/GN