Zapraszają na jubileuszowe koncerty

Marta Deka

publikacja 15.11.2013 12:59

Pierwszy oddział KSM powołał w Stąporkowie bp Edward Materski. Dziś w diecezji jest ich 40.

Jedną z bardziej znanych akcji KSM jest coroczne propagowanie Święta Flagi Jedną z bardziej znanych akcji KSM jest coroczne propagowanie Święta Flagi
Marta Deka /GN

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Radomskiej przeżywa w tym roku 20-lecie swojego istnienia. Z tej okazji młodzi w pielgrzymce dziękczynno-błagalnej udali się m.in. do Rzymu i Zabawy, gdzie znajduje się sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny - ich patronki. W homilii bp Henryk Tomasik powiedział im, że to nie śmierć Karoliny uczyniła ją błogosławioną. Podobnie zginęło setki, a może nawet tysiące ludzi na świecie. Miano błogosławionej to efekt całego jej życia. „Bł. Karolino, naucz nas patrzeć na świat przez pryzmat czystej miłości i nie pozwól nam zagubić się na krętych ścieżkach naszego życia. Prowadź…” - napisali po powrocie z pielgrzymki KSM-owicze.

Obchody 20-lecia uświetnią trzy koncerty poświęcone bł. Karolinie pt. „Piękny jest Bóg”. Będzie to recital autorski Marii Bober. Jest on doskonałą i artystyczną formą przybliżającą postać bł. Karoliny. Dodatkową wartością recitalu jest osobiste świadectwo o błogosławionej wypowiadane przez autorkę recitalu pomiędzy poszczególnymi utworami.

Koncerty odbędą się w Radomiu, Stąporkowie i Skarżysku-Kamiennej. KSM-owicze wszystkich zapraszają do udziału w nich i wspólnego świętowania.

22 listopada – Stąporków. O 18.00 Msza św., po niej koncert.

23 listopada – Ostra Brama w Skarżysku-Kamiennej. O 18.00 Msza św., po niej koncert.

24 listopada – katedra w Radomiu. O 19.00 koncert. O 20.00 Msza św.

Pierwszy w naszej diecezji oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży powołał 1 października 1993 r. w Stąporkowie bp Edward Materski. Obecnie w diecezji działa 40 parafialnych oddziałów KSM-u. W tym roku powstały trzy nowe: w Bedlnie, Goździe i Miedzierzy. W Uroczystość Chrystusa Króla, patronalne święto KSM-u, przyrzeczenia złoży 50 nowych członków.

Zapraszają na jubileuszowe koncerty