Bezcenny dar dla bliźnich przed kanonizacją

Marta Deka

publikacja 06.02.2014 12:39

Na Światowy Dzień Chorego diecezjalna Caritas zachęca do oddawania krwi. Będzie ją można oddawać przez dwa dni w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu.

''Oddawać własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to jest gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej'' – przypomina słowa papieża ks. Robert Kowalski ''Oddawać własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to jest gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej'' – przypomina słowa papieża ks. Robert Kowalski
Marta Deka /GN

Dotychczas, w ciągu dwóch lat trwania kampanii, w naszej diecezji udało się zebrać aż 1600 litrów krwi! Caritas Diecezji Radomskiej rozpoczyna trzecią edycję akcji "Podaruj Kroplę Miłości". Wraz z radomskim Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaprasza do oddawania krwi w siedzibie Centrum w Radomiu przy ul. Limanowskiego 42. Krew będzie można oddać 10 lutego od 7.00 do 13.00 i 11 lutego od 7.00 do 18.00.

W akcję włączyło się wiele parafii. - Dziękujemy wszystkim księżom angażującym się w akcje parafialne, honorowym dawcom i dyrektorowi Radomskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Józefowi Wańkowi wraz z całą załogą za bardzo dobrą współpracę. Te dwa lata pokazują, że są to ludzie bardzo otwarci i życzliwi. Zachęcamy do dalszej inicjatywy i współpracy - mówi ks. Robert Kowalski, wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Ks. Robert podkreślił, że akcja ''Podaruj Kroplę Miłości'' nabiera szczególnego charakteru w roku kanonizacji bł. Jana Pawła II. - Możemy powiedzieć, że jest pięknym darem na jego kanonizację.  Jan Paweł II w 2004 roku, podczas Światowego Dnia Krwiodawców, mówił, że ''oddawać własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to jest gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To Dar Życia… Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich krajach świata" - powiedział ks. Kowalski.