Był apostołem Bożego Miłosierdzia

Marta Deka

publikacja 28.04.2014 00:47

Wierni parafii Matki Odkupiciela dziękowali Bogu za kanonizację Jana Pawła II. Młodzież pod kierunkiem ks. Mariusza Kryci wystawiła inscenizację "Dialogi Jezusa Miłosiernego".

Młodzież wystawiła inscenizację "Dialogi Jezusa Miłosiernego" Młodzież wystawiła inscenizację "Dialogi Jezusa Miłosiernego"
Marta Deka /GN

- Kiedy zastanawialiśmy się, jak wyrazić osobę Jana Pawła II, kim był, czy był papieżem rodziny, dzieci, młodzieży czy papieżem pokoju, stwierdziliśmy, że czymś, co łączy to wszystko, jest tajemnica Bożego Miłosierdzia. Kanonizował s. Faustynę. Był apostołem Bożego miłosierdzia. Pragnął, by ludzie na całym świecie odkrywali niesamowitą prawdę o Bożym miłosierdziu, że ono jest dla każdego - i dla tych, którzy są blisko Kościoła, i dla tych, którzy są daleko - mówi ks. Mariusz. - Papież uczył nas przede wszystkim, jak pięknie przeżywać swoje życie. Wskazywał drogi do wolności. Szczególnie zapadło mi w pamięci jego zdanie, że wolności nie można posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać. Papież pokazywał, że jest blisko człowieka i to jest niesamowicie ważne. Dziś gromadzimy się na modlitwie, by pokazać, że chcemy być blisko niego, a poprzez niego blisko Boga - dodał.

Młodzi, którzy występowali w spektaklu, podkreślali, że chcą naśladować św. Jana Pawła II. - Był wyjątkową osobą - mówi Natalia Wachnicka. - Jan Paweł II kochał młodzież. Jest dla nas autorytetem i wzorem do naśladowania - dodała Karolina Kosowska.

Po spektaklu wierni odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, modlitwę do św. Jana Pawła II i odśpiewali Barkę. Błogosławieństwa udzielił im proboszcz ks. kan. Stanisław Kosowicz. - Ta kanonizacja dla nas, Polaków, jest wielkim historycznym wydarzeniem. Mam nadzieję, że to przełoży się na życie naszego narodu. Że będzie bodźcem do życia według norm ewangelicznych, które zawsze głosił Jan Paweł II - szczególnie według jego nauki o rodzinie, która jest podstawą narodu i całej ludzkości. Obecnie jest niszczona przez laickie trendy ideologiczne. Ojciec święty czuł te zagrożenia, chciał się im przeciwstawić i dlatego sam o sobie mówił, że chce być papieżem rodziny. Podkreślił to papież Franciszek podczas homilii w czasie Mszy św. kanonizacyjnej - powiedział proboszcz.

Zgromadzeni na dziękczynieniu mogli też obejrzeć wystawę fotografii Magdaleny Błażewicz „Pomniki papieża Jana Pawła II”. Była ona prezentowana w różnych miejscach naszej diecezji. „Łącząc pasję fotografowania z turystyką, wykonałam cykl zdjęć pomników ojca świętego w miejscach, do których udało mi się dotrzeć. W ten skromny sposób poprzez fotografię miejsc upamiętniających Jana Pawła II chcę zachować pamięć o Wielkim Polaku” - napisała Magdalena.

Wierni odmówili modlitwę do św. Jana Pawła II   Wierni odmówili modlitwę do św. Jana Pawła II
Marta Deka /GN