Nieznane fakty z życia św. siostry Faustyny

Krystyna Piotrowska

publikacja 07.10.2014 17:03

Ta książka powstała dzięki dziennikarskiej pasji i zamiłowaniu do historii. To jedyna tego typu biografia największej polskiej świętej.

Książka Ewy Czaczkowskiej cieszy się ogromną popularnością Książka Ewy Czaczkowskiej cieszy się ogromną popularnością
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

Trwa Tydzień Kultury Chrześcijańskiej „Cultura Porta Fidei”. Obyło się już spotkanie m.in. z Janem Pospieszalskim, znanym muzykiem i dziennikarzem. Cały czas w holu biblioteki przy ul. Piłsudskiego trwa kiermasz książki katolickiej. Również w sali nr 36 Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Piłsudskiego w Radomiu 8 października (środa) o 17.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Ewą Czaczkowską „Siostra Faustyna. Biografia Świętej”.

Dr Ewa Czaczkowska - dziennikarka, historyk, założycielka portalu Areopag21.pl, adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW - przez ponad 20 lat związana była z dziennikiem „Rzeczpospolita”, obecnie publikuje w wielu czasopismach. Autorka książek: „Kardynał Wyszyński. Biografia”, „Siostra Faustyna. Biografia Świętej”, „Kościół XX wieku”, „Ksiądz Jerzy Popiełuszko” (ta ostatnia wspólnie z Tomaszem Wiścickim). Laureatka m.in. nagrody dziennikarskiej im. Biskupa Jana Chrapka „Ślad” oraz dwóch Feniksów przyznawanych przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej zakończy się 12 października. Oferta programowa przygotowana przez organizatorów tego wydarzenia jest bardzo bogata. Szczegółowy program znajduje się m.in. TUTAJ.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej trwa kiermasz książki katolickiej   W Miejskiej Bibliotece Publicznej trwa kiermasz książki katolickiej
Krystyna Piotrowska /Foto Gość