Jak tu konkurować z papieżem Franciszkiem?

ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 19.01.2015 22:49

- Nie przynosimy dziś żadnego materialnego daru, bo nie jesteśmy w stanie konkurować z papieżem Franciszkiem, który na imieniny ks. biskupa sprawił prezent w osobie biskupa nominata Piotra Turzyńskiego - mówił rektor WSD ks. Jarosław Wojtkun.

Życzenia bp. Henrykowi składa ks. Jarosław Wojtkun Życzenia bp. Henrykowi składa ks. Jarosław Wojtkun
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

W celebrze wzięło udział około 100 księży, którzy przyjechali z różnych parafii całej diecezji, oraz pracujących  w kurii i seminarium. Wśród wiernych byli obecni przedstawiciele parlamentarzystów oraz władz samorządowych z wielu miejscowości, na czele z Leszkiem Ruszczykiem, wicemarszałkiem województwa mazowieckiego, i prezydentem Radomia Radosławem Witkowskim.

- Pokaż nam mistrza! - mówił w homilii bp Adam Odzimek, a kierując tę modlitewną prośbę do Boga, przypomniał ewangeliczną scenę, gdy pierwsi uczniowie Mistrzem nazwali powołującego ich Pana Jezusa. - Naszymi mistrzami są także święci, szczególnie nasi święci patronowie, jak św. Henryk męczennik, patron naszego ordynariusza. Życzymy naszemu pasterzowi, by był mistrzem dla całej diecezji - dodał bp Odzimek.

Po Mszy św. przyszedł czas na życzenia. - Najważniejsze momenty w życiu księdza biskupa dokonywały się w styczniu. Urodziny 4, biskupia sakra 6, chrzest 27. Nawet promotor doktoratu to ks. prof. Tadeusz Styczeń. Od 5 lat w styczniu obchodzimy imieniny naszego pasterza. W dniu ingresu ekscelencji do radomskiej katedry abp Stanisław Gądecki w kazaniu przypomniał wskazania „Reguły pasterskiej” Grzegorza Wielkiego: „Ma być czysty w myśli i działaniu, rozważny w milczeniu, pożyteczny w słowie, bliski każdemu współczuciem”. Takiego znaliśmy cię wówczas ze słyszenia. Teraz takiego znamy cię z doświadczenia, które rozpoczęło się od twojej prośby: „Proszę, przyjmijcie mnie!”. Ekscelencjo, życzymy, abyś doświadczał przyjęcia przez kapłanów i wiernych. Nie przynosimy dziś żadnego materialnego daru, bo nie jesteśmy w stanie konkurować z papieżem Franciszkiem, który na imieniny ks. biskupa sprawił prezent w osobie biskupa nominata Piotra Turzyńskiego - mówił rektor WSD ks. Jarosław Wojtkun.