Teatralne rekolekcje od ponad 40 lat

Marta Deka

publikacja 20.02.2015 13:55

Aktorzy Teatru Dramatycznego, działającego przy sanktuarium w Kałkowie-Godowie, w okresie Wielkiego Postu wystawiają misteria męki Pańskiej. W ten sposób przygotowują widzów do głębokiego przeżycia świąt Zmartwychwstania.

Przedstawienie cieszy się dużym zainteresowaniem. Warto wcześniej zgłosić swój udział Przedstawienie cieszy się dużym zainteresowaniem. Warto wcześniej zgłosić swój udział
Marta Deka /Foto Gość

W sanktuarium Bolesnej Królowej Polski Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie-Godowie od ponad 40 lat wystawiane są misteria męki Pańskiej. W auli Jana Pawła II występuje prawie 50 aktorów amatorów z Teatru Dramatycznego im. ks. inf. Czesława Wali. Wielu z nich od lat związanych jest z misterium. Część obsady się zmienia, ale to dodaje spektaklowi świeżości i sprawia, że wydarzenia sprzed ponad 2000 lat przedstawiane są w nieco inny, bardziej zrozumiały dla współczesnego widza sposób.

Misteria na stałe wpisały się już w wielkopostną tradycję sanktuarium. W tym roku spektakl będzie wystawiany od pierwszej soboty Wielkiego Postu do soboty przed Niedzielą Palmową włącznie o 15.30.

- Serdecznie zapraszam na te teatralne rekolekcje zamyślenia nad aktem Bożej miłości, którą przeżywamy w tajemnicy męki i śmierci Jezusa Chrystusa. Radość jest tym większa, że aktorzy należą do naszej wspólnoty parafialnej. Już od wielu lat dają piękne świadectwo żywej wiary i miłości do Boga i Kościoła. Wystawiane przez wiele lat misterium męki Pańskiej w naszym sanktuarium jest darem ich bezinteresownego zaangażowania, ofiarowania swojego czasu, talentu i siły - zachęca do obejrzenia sztuki ks. Zbigniew Stanios, kustosz sanktuarium.

Z uwagi na duże zainteresowanie przedstawieniem, należy wcześniej zgłosić w informacji sanktuarium chęć uczestnictwa (tel. 41/272 18 88). Ci, którzy będą chcieli zatrzymać się tu na noc, mogą zarezerwować miejsce w Domu Pielgrzyma telefonicznie (660 158 239).