Egzaminy pełne emocji i radości

ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 23.02.2015 21:15

W Uniwersytecie Biblijnym dla Dzieci, który działa przy parafii bł. Annuarity i Szkole Podstawowej im. Jana Długosza w Radomiu (os. Michałów) oraz przy parafii pw. Opieki św. Józefa i Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Jedlini-Letnisku, odbyła się sesja zimowa.

Egzamin na radomskim Michałowie Egzamin na radomskim Michałowie
Odpowiedzi małych studentów słuchają Agnieszka Machnio i ks. Jacek Kucharski
ks. Michał Faryna

Na radomskim Michałowie sesja nie dla wszystkich była nowością. - Młodzi studenci-uczniowie zmagali się z egzaminem pozwalającym im iść do przodu w studiowaniu. W komisji egzaminacyjnej zasiedli Agnieszka Machnio, ks. Michał Faryna oraz ks. Jacek Kucharski, moderator Dzieła Biblijnego i rektor dziecięcej uczelni. W tym semestrze grupa uczniów-studentów poznawała na pierwszym roku podstawowe informacje o Piśmie Świętym, a na drugim tematem przewodnim były Ewangelie. Młodzi studenci doskonale poradzili sobie z niełatwymi pytaniami, które zadawali wszyscy członkowie komisji egzaminacyjnej. Wszyscy zdali, a radość i podziw z bardzo wysokiego poziomu egzaminu wraz z podziękowaniem za piękną pracę wykładowców wypowiedział ks. Jacek Kucharski - opowiada ks. Michał Faryna.

Z kolei w Jedlni-Letnisku była to pierwsza sesja, stąd i emocje były o wiele większe. W komisji egzaminacyjnej zasiedli Elżbieta Sobieraj, wicedyrektor PSP, oraz kadra wykładowców: katechetka s. Bożena Molendowska, ks. Andrzej Margas, proboszcz parafii, i moderator diecezjalny ks. Kucharski. Egzamin w tym semestrze obejmował wprowadzenie do Pisma Świętego. Z poziomu wiedzy młodych studentów-uczniów zadowolona była E. Sobieraj, która nie szczędziła słów uznania. Zadowolony z wiedzy młodych studentów był również moderator diecezjalny Dzieła Biblijnego, który na zakończenie, gratulując uczniom wspaniałych odpowiedzi, dziękował wykładowcom, a zwłaszcza s. Bożenie za solidne przygotowanie.

Na pamiątkę sesji były też słodycze i zakładki z instrukcją ”Jak czytać Pismo Święte”, które młodzi studenci wkładali do przyniesionych na egzamin ksiąg Biblii.

Wszyscy studenci z Jedlni-Letniska, ciesząc się z otrzymanych „6”, stanęli do wspólnej fotografii   Wszyscy studenci z Jedlni-Letniska, ciesząc się z otrzymanych „6”, stanęli do wspólnej fotografii
Studenci w biretach i z indeksami wyglądają naprawdę imponująco
Archiwum Dzieła Biblijnego