Pierwsze parafie neoprezbiterów

ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 23.06.2015 12:37

Na moment wręczenia dekretów posyłających księży wyświęconych w tym roku na ich pierwsze parafie bp Henryk Tomasik zaprosił do kurii ich proboszczów.

Po wręczeniu nominacji neoprezbiterzy ze swoimi proboszczami stanęli do wspólnej fotografii z bp. Henrykiem Tomasikiem Po wręczeniu nominacji neoprezbiterzy ze swoimi proboszczami stanęli do wspólnej fotografii z bp. Henrykiem Tomasikiem
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

Po modlitwie, która rozpoczęła posłanie, proboszczowie odbyli krótką rozmowę z ordynariuszem, a potem byli świadkami wręczania nominacji. Neoprezbiterzy, po odebraniu dokumentu i gratulacji od ordynariusza, od razu poznawali swojego proboszcza.

Na koniec oficjalnego spotkania bp Tomasik życzył neoprezbiterom: - Praca duszpasterska to współpraca z Bożą łaską. Życzę Bożego błogosławieństwa w tej pracy, otwarcia na Boże działanie, na natchnienia Ducha Świętego. Życzę także wielkiej gorliwości duszpasterskiej, ale także dużo zrozumienia ze strony świeckich, do których ksiądz jest posłany. Życzę owocnej pracy w szkole, na katechezie, w różnych formach pracy duszpasterskiej, w różnych wspólnotach, grupach. Życzę, aby przez posługę księży ożywiała się wiara i rósł Boży Kościół w sercach i w rodzinach naszej diecezji. Szczęść, Boże, księżom neoprezbiterom!

Ks. Tomasz Waśkiewicz, proboszcz parafii Lipa, bardzo czekał na wikariusza. - Lipa i Jakimowice, gdzie duszpasterzuję, to właściwie dwie samodzielne parafie. Praca w pojedynkę była bardzo trudna. Obecnie, z wikariuszem, będzie znacznie łatwiej. Po części oficjalnej poszliśmy z ks. Adamem na deptak przy ul. Żeromskiego i tam, przy kawie w jednej z kafejek, omówiliśmy pierwsze sprawy. W Lipie i Jakimowicach ks. Adam będzie miał co robić, a ta praca przyniesie mu bez wątpienia wiele satysfakcji - mówi.

W galerii dołączonej do tekstu można znaleźć fotografie neoprezbiterów oraz informacje, dokąd zostali posłani.