W Radomiu powstał ośrodek trzeźwości

Marta Deka

publikacja 21.08.2015 10:43

Przy parafii Miłosierdzia Bożego w Radomiu (ul. Starokrakowska 144) powstał Ośrodek Trzeźwości Diecezji Radomskiej.

Ośrodek powstał przy parafii Miłosierdzia Bożego, gdzie proboszczem jest ks. Mirosław Kszczot, diecezjalny duszpasterz trzeźwości Ośrodek powstał przy parafii Miłosierdzia Bożego, gdzie proboszczem jest ks. Mirosław Kszczot, diecezjalny duszpasterz trzeźwości
Marta Deka /Foto Gość

We wrześniu w parafii zamieszkają siostry zakonne ze Zgromadzenia Służebnic Przenajświętszej Krwi, które będą pomagać w duszpasterstwie trzeźwości.

- Dotychczas spotykaliśmy się w parafii Świętej Rodziny przy ul. Kelles-Krauza. Bogu niech będą dzięki za ten błogosławiony czas. Zapraszam teraz 25. dnia każdego miesiąca (oprócz grudnia) na godz. 18 na Msze św. w intencji trzeźwości do parafii Miłosierdzia Bożego. Proszę o zgłaszanie pod numerem telefonu 608 294 408 rocznic abstynencji, byśmy mogli wspólnie wypraszać wytrwanie w dobrym. Zapraszam też 12 września i 17 października na 15.00. Wtedy będą Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji trzeźwości narodu, adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie z nałogów i świadectwa - mówi ks. Mirosław Kszczot, proboszcz parafii i diecezjalny duszpasterz trzeźwości.

W kościele w pierwsze piątki miesiąca o 17.00 Wspólnota Przyjaciół Przenajświętszej Krwi przewodniczy adoracji Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie z nałogów. - W ośrodku realizujemy program terapii i formacji odpowiadający chrześcijańskiej wizji człowieka i świata. Przeznaczony jest on dla osób pragnących uzdrowienia i pogłębienia swojego życia duchowego. Dla współuzależnionych spotkania odbywają się w czwartki o 16.30, a dla uzależnionych - w niedziele o godz.16 - dodaje ks. Kszczot.