Bóg się nie męczy

kmg

publikacja 28.12.2015 21:21

Brama Miłosierdzia została otwarta w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. W ubiegłym roku w październiku kard. Gerhard Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary, ogłosił kościół pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej bazyliką mniejszą.

Pierwszy przez otwartą Bramę Miłosierdzia przeszedł bp Henryk Tomasik Pierwszy przez otwartą Bramę Miłosierdzia przeszedł bp Henryk Tomasik
Archiwum sanktuarium

Uroczyście Bramę Miłosierdzia w sanktuarium otworzył bp Henryk Tomasik. Przechodząc przez nią, pod określonymi warunkami, będzie można dostąpić odpustu zupełnego dla siebie i zmarłych.

Ordynariusz podczas uroczystości przewodniczył również Eucharystii i wygłosił homilię.

Na uroczystościach obecny był m.in. ks. prał. Albert Warso, pracownik Watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary.

- Ojciec święty Franciszek od początku swego pontyfikatu zapewnia nas i przypomina tę wielką prawdę o Bożym miłosierdziu. Cała ta inicjatywa, która zrodziła się w sercu ojca świętego w Roku Miłosierdzia, jest dla nas wielkim darem. Odczytujemy to jako wielkie obdarowanie, które otrzymujemy za pośrednictwem Piotra naszych czasów. 8 grudnia papież otworzył drzwi w Bazylice św. Piotra i przypomniał nam, że Bóg Wszechmogący tym miłosierdziem nigdy się nie męczy. Ono jest dla nas wszystkich - powiedział ks. Warso.

W sanktuarium w Skarżysku-Kamiennej będzie trwała nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu. Do modlitwy m.in. w intencji rodzin zachęcał kustosz, ks. prał. Jerzy Karbownik.

Bp Henryk Tomasik w specjalnym dekrecie wymienia świątynie, w których można uzyskać odpust zupełny w Roku Miłosierdzia (do 20 listopada 2016), to:

- Kościół katedralny pw. Opieki NMP w Radomiu
- Bazylika pw. św. Kazimierza w Radomiu
- Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu (Fara)
- Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Błotnicy
- Sanktuarium NMP Królowej Różańca świętego w Wysokim Kole
- Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej
- Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie
- Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej
- Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej w Skrzyńsku
- Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie
- Sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego oraz Krwi Zbawiciela w Wielkiej Woli.