Dla par i poszukujących drugiej połówki

Marta Deka

publikacja 26.01.2016 12:42

"Relacje ze Śmiechem" to cykl warsztatów dotyczących rozwoju i budowania trwałych i spełnionych relacji. - Zapraszamy pary i osoby wciąż poszukujące drugiej połówki. Te spotkania mogą odmienić wasze życie! - zachęcają organizatorzy.

- Nikt nie będzie się nudził, a bardzo dużo może zyskać - mówi Irmina Boniecka, jedna z organizatorek spotkań - Nikt nie będzie się nudził, a bardzo dużo może zyskać - mówi Irmina Boniecka, jedna z organizatorek spotkań
Marta Deka /Foto Gość

Pomysł zorganizowania warsztatów o takiej tematyce pojawił się w Duszpasterstwie Akademickim. - Po pierwsze tworzy się sporo par w obrębie duszpasterstwa, więc stwierdziliśmy, że taki projekt będzie strzałem w dziesiątkę. Ale najważniejszym impulsem były dane statystyczne, z których wynika, że w Polsce co drugie małżeństwo się rozpada. Obecnie promowane są przyjemne, powierzchowne i niekoniecznie długotrwałe relacje. Nasz projekt skierowany jest do każdego, ale chcemy pomóc w szczególności młodym ludziom. Dać im takie narzędzie i taką przestrzeń, żeby nauczyli się tworzenia relacji, które będą dawały szczęście - wyjaśnia Irmina Boniecka z Duszpasterstwa Akademickiego, współorganizatorka nowego projektu.

Pierwsze spotkanie odbędzie już w najbliższy czwartek 28 stycznia w siedzibie Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Górniczej 2 w Radomiu. Rozpocznie się Mszą św., podczas której konferencję wygłosi ks. Grzegorz Lipiec, moderator Ruchu Światło-Życie. Po Eucharystii odbędą się warsztaty budowania relacji z doradcą personalnym Andrzejem Śmiechem, trenerem i coachem.

- Andrzeja Śmiecha ja i mój mąż Mateusz znamy osobiście. Poznaliśmy go w trakcie szkolenia. Jest doradcą personalnym i szkoleniowcem. Prowadzi osoby i pary. Pomaga w rozwoju osobistym. Jest profesjonalistą. "Relacje ze Śmiechem" to jego pierwszy projekt w duchu chrześcijańskim. Jest wierzącym człowiekiem. Przyznam, że on i jego rodzina są autorytetami dla nas jako małżeństwa. Myślę, że nikt nie będzie się nudził, a bardzo dużo może zyskać na prowadzonych przez niego warsztatach - mówi I. Boniecka.

Warsztaty organizowane będą raz w miesiącu przynajmniej do końca roku akademickiego.

Dla par i poszukujących drugiej połówki