Sytuacja jest naprawdę trudna

Marta Deka

publikacja 27.01.2016 14:08

Trwa zbiórka na rzecz radomskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Artykuły przyjmowane są w Urzędzie Miejskim od strony ul. Żeromskiego do czwartku 28 stycznia, do 15.30.

Ten pies też był kiedyś bezdomny, ale znalazł opiekunów i podwórko Ten pies też był kiedyś bezdomny, ale znalazł opiekunów i podwórko
Marta Deka /Foto Gość

Sytuacja w schronisku jest bardzo trudna. Miejsc dla zwierząt jest 350, a samych czworonogów - dwukrotnie więcej.

Zbiórkę zorganizowało Radomskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Potrzebne są przede wszystkim: karma sucha i mokra dla psów oraz kotów, ryż, koce oraz kołdry i inne tkaniny nadające się na przygotowanie posłania.

- Jeśli ktoś zechciałby przekazać dla naszych podopiecznych te rzeczy, będziemy bardzo wdzięczni. Sytuacja jest naprawdę trudna. Jednak staramy się podopiecznym zapewnić jak najlepsze warunki. Zwierzęta są na bieżąco leczone, dobrze karmione. Staramy się, aby było jak najwięcej adopcji. Zachęcamy, czekamy na każdą osobę, która zechce przyjąć zwierzaka - powiedziała Maria Rybińska, prezes RTOnZ.

Akcję wspiera prezydent Radosław Witkowski. - Zaprosiłem do udziału w tej akcji zarządy spółek i urzędników Urzędu Miejskiego. Zapraszam również radomian. Wierzę, że razem uda nam się zebrać rzeczy potrzebne tym zwierzętom - mówi.