W nagrodę polecą samolotem

Krystyna Piotrowska

publikacja 27.04.2016 21:45

Na początku zawodnicy rozwiązywali test składający się z 45 pytań. Zagadnienia dotyczyły Pieśni nad pieśniami, Ewangelii wg św. Mateusza i Listu do Efezjan. 7 osób z największą liczbą punktów odpowiadało na pytania przed komisją.

To ci finaliści polecą na wycieczkę do Wrocławia. Z lewej - ks. Jacek Kucharski, z prawej - ks. Marcin Rogala To ci finaliści polecą na wycieczkę do Wrocławia. Z lewej - ks. Jacek Kucharski, z prawej - ks. Marcin Rogala
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” przygotowało diecezjalny etap XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Wzięli w nim udział reprezentanci szkół ponadgimnazjalnych, w których wcześniej zostały przeprowadzone eliminacje szkolne. W radomskim finale uczestniczyło 85 uczniów.

Konkursowe zmagania odbywały się w sali widowiskowej przy Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Filipa Neri w Radomiu. Były część pisemna i ustna. W pierwszej uczestnicy przystąpili do testu składającego się z 45 pytań. Zagadnienia dotyczyły Pieśni nad pieśniami, Ewangelii wg św. Mateusza i Listu do Efezjan.

Po rozwiązaniu testu 7 najlepszych uczniów odpowiadało na trzy (te same) pytania przed konkursową komisją. Wylosowany przez jedną z zawodniczek zestaw okazał się na tyle trudny, że już odpowiedź na te pytania wyłoniła zwycięzcę.

Najwięcej punktów zdobył Marek Molenda z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tytusa Chałubińskiego. Do konkursu przygotowywał się pod czujnym okiem katechetki Małgorzaty Sar. Najwięcej punktów w części pisemnej zdobyła Katarzyna Zielińska z VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Kasia przyjechała z katechetką Jolantą Strojek. Listę laureatów odczytał ks. Jacek Kucharski, moderator Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II. Ksiądz gratulował wyników wszystkim uczestnikom konkursu, bo - jak zaznaczył - pytania nie były łatwe.

Wszyscy uczestnicy rywalizacji otrzymali dyplomy i upominki. Finaliści zostali też zaproszeni na jednodniową wycieczkę do Wrocławia. Będą podróżować samolotem. Organizatorzy konkursu przygotowali również dla finalistów inne niespodzianki.

Finał 20. edycji Konkursu Biblijnego zaplanowano na 6 i 7 czerwca w Niepokalanowie. Obok M. Molendy wezmą w nim udział K. Zielińska i Dorota Pajączek.