Akrobaci, iluzjoniści, połykacze ognia

Krystyna Piuotrowska

publikacja 21.05.2016 18:48

V Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji właśnie trwa w Radomiu, na deptaku w okolicach Placu Konstytucji 3 Maja i fontann.

Za chwilę powstanie kolejny artystycznie wymodelowany balon Za chwilę powstanie kolejny artystycznie wymodelowany balon
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

Festiwal po raz pierwszy ma charakter międzynarodowy.

Ta plenerowa impreza już pierwszego dnia przyciągnęła wielu mieszkańców miasta.

Nic dziwnego, bo to co proponują artyści jest przeznaczona dla widzów z każdego pokolenia. Artyści zapraszają też chętnych do wspólnej zabawy.

Obok iluzjonistów, szczudlarzy, żonglerów, akrobatów, połykaczy ognia i mieczy, tancerzy i muzyków jest na przykład miejsce gdzie powstają najpiękniejsze i być może największe bańki mydlane na świecie. Swoich sił przy ich „produkcji” mogą spróbować dzieci, ale chętnych do zabawy dorosłych też można zobaczyć. Kolejne miejsca oblegane przez dzieci, to te, gdzie można zdobyć efektownie modelowane balony.

Między widzami przechadzają się szczudlarze i wszędzie pachnie cukrową watą. No i jest też kataryniarz z zieloną papugą.

Swoje niezwykłe umiejętności przez dwa dni trwania festiwalu zaprezentuje około 60 artystów z Polski, USA, Niemiec, Szkocji i Australii.

Uliczne pokazy dziś zakończą się o 21.00. Jutro - 22 maja - kolejny dzień festiwalu. Pokazy rozpoczną się o 17.00, a o 21.00 festiwal zakończy parada i fireshow w Rynku. After party „Piata Klepka”, to zapewne niespodzianka, która czeka w niedzielę na widzów w Rynku. Wydarzenie to ma zakończyć się o 23.00.