Bp Tomasik zakończył ważną misję w Episkopacie Polski

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 04.10.2016 17:05

Bp Henryk Tomasik zakończył pracę na stanowisku przewodniczącego Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży Konferencji Episkopatu Polski. Nowym przewodniczącym został bp Marek Solarczyk, biskup pomocniczy warszawsko-praski.

Bp Henryk Tomasik Bp Henryk Tomasik
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

- Młodzież uczy wrażliwości, cierpliwości, gotowości nawet na porażki, ale przede wszystkim poszukiwania dróg. Młodzież nauczyła mnie słuchania i cierpliwości - powiedział Radiu Plus pasterz Kościoła radomskiego.

Bp Henryk Tomasik z pracami dotyczącymi młodych w Episkopacie Polski związany był od 1995 r., a dwie ostatnie kadencje był przewodniczącym Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

- Posługa, najpierw w Komisji, a w ostatnich latach w Radzie ds. Młodzieży polegała przede wszystkim na pracy z księżmi, mniej było bezpośredniej pracy z samą młodzieżą. Były to bardziej spotkania z księżmi, koordynatorami, osobami zaangażowanymi w duszpasterstwo młodzieży. Chciałbym wszystkim kapłanom, współpracownikom bardzo serdecznie podziękować za te lata współpracy - powiedział bp Tomasik,

Zapytany o wyzwania, jakie stoją przed duszpasterstwem młodzieży w Polsce odniósł się do Światowych Dni Młodzieży: - To było piękne doświadczenie wiary. Naszej młodzieży potrzebne jest wciąż pogłębiane doświadczenie Kościoła powszechnego, ale także poczucie odpowiedzialności za Kościół i kształtowanie postawy apostolskiej.