Czempioni w komżach

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 30.11.2016 10:30

W 4 halach sportowych - 3 w Radomiu oraz w Sławnie koło Opoczna - odbyły się eliminacje XVI Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej.

Diecezjalne finały wyłonią ministranckich mistrzów wiosną 2017 r. Diecezjalne finały wyłonią ministranckich mistrzów wiosną 2017 r.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

Do eliminacji przystąpiło 113 drużyn z 58 parafii diecezji radomskiej. W sumie zagrało 1130 ministrantów. Rywalizowali m.in. w hali Publicznego Gimnazjum nr 22 w Radomiu. Tu za przebieg rozgrywek odpowiadał ks. Marcin Gregiel. Za eliminacje w hali Publicznego Gimnazjum nr 10 w Radomiu odpowiedzialny był ks. Dariusz Laseczka. Nad meczami w hali Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu czuwał ks. Daniel Glibowski. Organizatorami eliminacji w hali sportowej przy PSP im. Jana Pawła II w Sławnie byli księża Piotr Giemza i Ireneusz Szustak.

W każdym z miejsc grano o zdobycie miejsca w diecezjalnych finałach, które odbędą się wiosną 2017 r. Finały - podobnie, jak eliminacje - odbędą się w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich.

- Sport i posługa ministranta łączą w sobie sumienność i dyscyplinę. Na te dwa elementy zwracamy uwagę w formacji naszych podopiecznych. Ale, obok tego, czymś istotnym jest osobista pobożność ministranta. Z niej pochodzi reszta postawy, która rodzi osobową dojrzałość - mówi ks. Michał Michnicki, diecezjalny duszpasterz ministrantów.

- Dzięki życzliwości dyrekcji szkoły każdej soboty mamy do naszej dyspozycji salę sportową. Gdy zaczynaliśmy nasze sportowe spotkania, wielu rodziców było mocno sceptycznych, choć życzyli nam sukcesu. Pytano, czy uda się nam dać dzieciom ofertę efektowniejszą niż to, co dają aplikacje na telefonach komórkowych. Z czasem okazało się, że nasza propozycja pracy z dziećmi i młodzieżą ma bardzo dużą siłę przekonywania - mówi ks. Wojciech Pawłowski, wikariusz parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Zwoleniu.

A oto lista finalistów, którzy zagrają wiosną 2017 r.:

Szkoły podstawowe:

Parafia pw. MB Królowej Świata w Radomiu (księża filipini)

Parafia pw. MB Częstochowskiej w Radomiu (os. Kaptur)

Parafia św. Stefana w Radomiu (os. Idalin)

Parafia pw. św. Brata Alberta w Radomiu (os. Prędocinek)

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu

Parafia pw. św. Mikołaja w Żarnowie

Parafia pw. Nawiedzenia NMP w Smogorzowie

Gimnazja:

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Goryniu

Parafia pw. św. Piotra w Radomiu (os. Gołębiów II)

Parafia pw. Świętej Trójcy w Grabowie nad Pilicą

Parafia pw. św. Doroty w Potworowie

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Przytyku

Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Kunicach

Parafia pw. św. Trójcy w Fałkowie

Szkoły ponadgimnazjalne:

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Małęczynie

Parafia pw. bł. Annuarity w Radomiu (os. Michałów)

Parafia pw. św. Stefana w Radomiu (os. Idalin)

Parafia pw. św. Brata Alberta w Radomiu (os. Prędocinek)

Parafia pw. św. Wojciecha w Górze Puławskiej

Parafia pw. Świętej Trójcy w Fałkowie

Parafia pw. św. Bartłomieja w Opocznie