Kurs dla fotografów i kamerzystów

Marta Deka Marta Deka

publikacja 02.03.2017 13:30

Obowiązujące przepisy liturgiczne wymagają ukończenia takiego szkolenia od osób, które chcą dokumentować różnego rodzaju wydarzenia we wnętrzu kościoła.

Ks. Stanisław Piekielnik zaprasza fotografów i kamerzystów do udziału w kursie Ks. Stanisław Piekielnik zaprasza fotografów i kamerzystów do udziału w kursie
Marta Deka /Foto Gość

Wydział ds. Środków Społecznego Przekazu Kurii Diecezji Radomskiej zaprasza na kurs pastoralno-liturgiczny dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego. Mogą w nim uczestniczyć osoby również spoza diecezji radomskiej.

- Obowiązujące przepisy liturgiczne wymagają ukończenia takiego kursu przez osoby, które pragną dokumentować różnego rodzaju wydarzenia liturgiczne we wnętrzu kościoła. Dokumenty potwierdzające ukończenie kursu są ważne bezterminowo i można się nimi posługiwać również także poza granicami diecezji radomskiej - wyjaśnia ks. Stanisław Piekielnik, administrator portalu diecezji radomskiej, organizator kursu.

Kurs odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu przy ul. Młyńskiej 23/25 w sobotę 1 kwietnia w godz. 9-14.

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który można pobrać ze strony: www.diecezja.radom.pl i przesłać go do organizatora kursu do 24 marca:

- pocztą elektroniczną (kurs-foto@diecezja.radom.pl),

- pocztą tradycyjną (Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-610 Radom z dopiskiem: „Kurs dla fotografów”),

- kopertę ze zgłoszeniem można zostawić w budynku Kurii Diecezji Radomskiej, w Wydziale Katechetycznym na parterze (ul. Malczewskiego 1) lub w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu na furcie (ul. Młyńska 23/25).

- Do zgłoszenia prosimy dołączyć zdjęcie formatu legitymacyjnego (wymiary: 35 x 45 mm; rozmiar w pliku JPG: 413 x 531 pikseli przy 300 dpi), opisane imieniem i nazwiskiem. Oprócz podania podstawowych danych osobowych potrzebnych do wystawienia zaświadczenia i przygotowania identyfikatora, prosimy o sygnowanie formularza podpisem księdza proboszcza i pieczęcią parafii zamieszkania kursanta - mówi ks. Piekielnik.

Więcej informacji na stronie: www.diecezja.radom.pl. O szczegółach można też porozmawiać z ks. Piekielnikiem pod nr. tel.: 606 374 948 lub drogą elektroniczną: kurs-foto@diecezja.radom.pl.