Latem w muszli koncertowej

Marta Deka Marta Deka

publikacja 19.07.2017 15:21

Zabrzmią piosenki Bułata Okudżawy, muzyka alternatywna, będzie można zobaczyć koncert The Rolling Stones prosto z Hawany, a w końcu lipca rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal" Parkowa Fest Rock 2017 Made by Łaźnia".

Do udziału w imprezach zapraszają (od lewej): Marek Mieńkowski, Beata Drozdowska i Rafał Tatarek Do udziału w imprezach zapraszają (od lewej): Marek Mieńkowski, Beata Drozdowska i Rafał Tatarek
Marta Deka /Foto Gość

W muszli koncertowej w Parku im. T. Kościuszki do końca lipca, oprócz popularnych wtorkowych potańcówek z cyklu "Taniec pod Gwiazdami", będzie też letnie kino na leżakach i kilka kameralnych wieczorów z muzyką. - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria "Łaźnia" tradycyjnie jest tym miejscem, gdzie staramy się prezentować muzykę, w której tekst, słowo jest równie ważne. W piątek o 18.00 wystąpi Jacek Beszczyński. To klasyczny bard. Jest niezwykłym wykonawcą przede wszystkim piosenek B. Okudżawy. Wdowa po Bułacie, Olga Okudżawa, kiedy usłyszała piosenki męża w wykonaniu J. Beszczyńskiego, zachwyciła się i powiedziała, że tak należy wykonywać jego piosenki. W sobotę zapraszamy na koncert o zupełnie innym charakterze. To będzie muzyka, która w Radomiu rzadko się pojawia. Wystąpi zespół Mountain Lakes z Warszawy. Liderem grupy jest Anglik, który podróżował po Europie. Uznał, że Polska jest najładniejsza i warto tu się osiedlić. W zespole są jeszcze Polka i radomianin Kuba Bujakowski. Muzyka jest cudna. Dodatkowo rozstawiony zostanie wielki ekran. Koncert to też wizualizacje plastyczne przygotowane przez zespół - mówi Beata Drozdowska, dyrektor "Łaźni".

Z kolei w niedzielę 23 lipca o 21.30 w ramach cyklu "Kino na leżakach" na placu przed Urzędem Miasta odbędzie się projekcja filmu "Koncert The Rolling Stones w Hawanie". Ten występ na żywo oglądało około miliona widzów. Został on profesjonalnie sfilmowany. Film przedstawia nie tylko to, co się dzieje na scenie, ale też za kulisami.

Miłośnicy rockowych brzmień z pewnością czekają na kolejną, 4. już odsłonę Międzynarodowego Festiwalu "Parkowa Fest Rock 2017 Made by Łaźnia". Jego inauguracja odbędzie się 28 lipca o 18.00. Przesłuchania konkursowe będą odbywały się w każdy piątek w muszli koncertowej. Finał - 8 września.

- Gwarantujemy superzabawę, przede wszystkim bezpieczną zabawę. Muzyka rockowa kruszy mury, zbliża ludzi, a przede wszystkim daje niebywałą nadzieję, że sferę przyjemności można znaleźć gdzie indziej - nie w dopalaczach, nie w rzeczach, które psują, ale można ją znaleźć we wzajemnym byciu razem, słuchaniu dobrej muzyki. We współpracy z radomską drogówką będziemy chcieli zasygnalizować zagrożenia wynikające z zażywania dopalaczy. Chciałbym, aby nasz festiwal otworzył kolejną dobrą kartę rozwoju tego miasta przez robienie dobrej muzyki. Zespół Omni mOdO, który wygrał drugą edycję festiwalu, to zespół, z którym chciała nagrać płytę Urszula Dudziak. Mamy niebywałą rękę do zespołów. My chcemy dawać radość i chcemy to robić jak najlepiej - mówi Marek Mieńkowski, jeden z organizatorów festiwalu.

Występy ocenić będzie profesjonalne jury, ale również widzowie będą mogli oddać swój głos na konkretną kapelę rockową.

- W tym roku nowością będzie aspekt społecznościowy. Nie tylko jury, ale także radomianie będą mieć wpływ na to, kto znajdzie się w wielkim finale, poprzez głosowanie internetowe - zapowiedział Rafał Tatarek z Radomskiej Grupy Mediowej, która wspiera tegoroczną edycję festiwalu.

Lipiec w muszli koncertowej

21 lipca, 18.00 - koncert "Nasze ulubione ballady" - Wysocki, Cohen, Okudżawa i inni. Wystąpi Jacek Beszczyński z zespołem Nadziei Maleńka Orkiestra;

22 lipca, 20.00 - Radomska Scena Alternatywna - start now. Wystąpi: Mountain Lakes;

23 lipca, 21.30 - "Kino na Leżakach" - "Koncert The Rolling Stones w Hawanie", nowy film pełnometrażowy (plac przed Urzędem Miejskim, ul. Żeromskiego);

25 lipca, 18.00-21.00 - "Taniec pod Gwiazdami";

28 lipca, 18.00 - Międzynarodowy Festiwal "Parkowa Fest Rock 2017 Made by Łaźnia". Koncert konkursowy;

29 lipca, po zmroku - Radomskie Kino Letnie w Parku im. T. Kościuszki - "Kołysanka", reż. J. Machulski, Polska 2010;

30 lipca, 17.00 - Dobre tradycje polskiej piosenki - Anna German. Wystąpią: Marzena Michalczyk - wokal, Mateusz Zastawny - piano, Bogusław Zięba - akordeon.